Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na skup samochodowy

Sprzedaż używanego auta nie zawsze jest łatwym zadaniem. Duża konkurencja na rynku, niekiedy długi czas oczekiwania na kupca oraz konieczność starannych przygotowań stanowią dla niektórych osób przeszkody, które utrudniają podjęcie decyzji o rozstaniu się z wysłużonym autem. W takiej sytuacji warto zainteresować się ofertą skupu samochodów. Dlaczego?

Szybko, sprawnie i bez zbędnych formalności

Sprzedaż auta w ciągu kilkudziesięciu godzin wydaje się rzeczą niemożliwą, jednakże skup aut łódzkie oferuje swoim klientom błyskawiczną obsługę każdego zlecenia. Samodzielne szukanie nabywcy wymaga stworzenia atrakcyjnej oferty, która obejmie intrygujący opis, odpowiednio skadrowane zdjęcia oraz zamieszczenie tych informacji na odpowiednich witrynach. Jeżeli chcemy, aby oferta dotarła do jak najszerszego grona potencjalnych kupców, trzeba zadbać o płatne promowanie naszej propozycji. Następnie trzeba odpowiadać na telefony zainteresowanych osób – jeżeli nie chcemy korzystać z prywatnego numeru, należy zaopatrzyć się w kartę w systemie prepaid – oraz poświęcić wolny czas na spotkania i jazdy próbne. Jak widać, jest to niemała lista obowiązków, które wymagają zarówno pewnego wkładu finansowego, jak i poświęcenia wolnego czasu – a ten również ma swoją wartość.

Jeżeli zależy nam na szybkości, skup samochodów stanowi najlepsze wyjście, gdyż cała procedura przebiega w niezwykle szybkim tempie. Za pośrednictwem formularza na stronie firmy podajemy niezbędne informacje na temat auta wraz ze zdjęciami i otrzymujemy wstępną, bezpłatną wycenę. Następnie ustalany jest termin oględzin rzeczoznawcy, podczas którego przedstawiana jest finalna oferta. Jeżeli jest ona satysfakcjonująca, następuje podpisanie umowy o kupnie-sprzedaży oraz przekazanie gotówki – gotowe, auto zostało sprzedane. Warto nadmienić, że skupy oferują zazwyczaj około 80-90% wartości rynkowej w przypadku zadbanych aut, a im nowszy jest model, tym cena bardziej zbliża się do ceny rynkowej.

Auta uszkodzone? Dla skupu to nie problem

Samodzielna sprzedaż samochodu powypadkowego lub niezdolnego do jazdy to ogromny problem. Konieczne jest udokumentowanie wszystkich uszkodzeń, aby uniknąć problemów prawnych, a potencjalna grupa nabywców nie jest w tym wypadku wyjątkowo liczna. Kolejną przeszkodą jest zakaz demontażu auta we własnym zakresie, za co grożą kary rozpoczynające się od 10 tysięcy złotych. Na szczęście skupy samochodów są zainteresowane nie tylko sprawnymi autami, ale również pojazdami starymi, niezdolnymi do jazdy oraz uszkodzonymi. Procedura sprzedaży przebiega tak samo, jak w przypadku sprawnych samochodów, a po sfinalizowaniu transakcji firma we własnym zakresie odbiera auto z użyciem lawety. Dzięki temu można szybko i bez problemów pozbyć się pojazdu, który miałby ogromne trudności ze znalezieniem nabywcy w inny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *