Ubezpieczenie skutera, quada, przyczepki – ile kosztuje?

Właściciele małych pojazdów bardzo często przepłacają za OC. Z czego to wynika? I ile kosztuje najtańszy wariat obowiązkowego ubezpieczenia: skutera, quada czy przyczepki samochodowej? W artykule postaramy się wyjaśnić wszystkie te kwestie. Zapraszamy.

Dlaczego przepłacamy za OC?

Ubezpieczenie małych pojazdów nie jest drogie, więc rzadko kiedy właściciele porównują oferty. Zazwyczaj, już z przyzwyczajenia kupują ochronę u stałego ubezpieczyciela, co w wielu przypadkach jest przyczyną wyższych opłat. Porównując różne warianty w kilku lub nawet kilkunastu Towarzystwach Ubezpieczeniowych, można zaoszczędzić nawet 20-30 złotych na pojeździe. Być może zaoszczędzona kwota nie robi wrażenia, ale w przypadku, gdy w garażu stoi kilka pojazdów, sumarycznie może zrobić sporą różnicę w budżecie domowym. Oczywiście, porównywać ofert nie trzeba samodzielnie. Równie dobrze można to zadanie powierzyć specjalistom – bezpłatnie mogą zrobić to specjaliści z firmy Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie skutera – już od 44 złotych!

Pojazdem, który daje duży komfort przemieszczania się, jest skuter. Dodatkowo jeździć mogą nim już nastolatkowie, jeśli posiadają kartę motorowerową. Pojazd jest więc popularny i posiada go dużo osób. Oczywiście, ubezpieczenie skutera jest dla nich obowiązkowe, a za zaniedbanie tego aspektu grozi kara finansowa, nałożona przez UFG. Ile więc kosztuje najtańsze OC? Jak się okazuje, roczna polisa jest dostępna już od 44 złotych – oczywiście, o ile właściciel nie ma na swoim koncie dużej ilości spowodowanych szkód.

Skuter, który jest ubezpieczony w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie przyczepki samochodowej – ile kosztuje?

Kolejną polisą, za którą nie warto przepłacać jest ubezpieczenie przyczepki samochodowej. Często właściciele płacą za ochronę OC tego pojazdu 70-80 złotych, podczas, gdy dostępne są znacznie tańsze opcje! W multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia, ceny zaczynają się już nawet od 38 złotych.

OC quada – gdzie kupić najtaniej?

Ubezpieczenie quada jest nieco droższe niż OC przyczepki samochodowej czy ubezpieczenie skutera. Koszt to około 65-70 złotych. Oczywiście, finalna cena zależna jest od kilku czynników: przede wszystkim od historii ubezpieczeniowej właściciela, wieku posiadacza pojazdu i od wybranego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. By kupić najtaniej, warto skorzystać z pomocy specjalistów Rydzowski Ubezpieczenia, którzy kompleksowo doradzą i przygotują najtańszy wariant ochrony.

Quad, który jest ubezpieczony w firmie Rydzowski Ubezpieczenia.

Wybierz ubezpieczenie online!

By zaoszczędzić czas i pieniądze, polecamy ubezpieczenie online. Takie jest dostępne chociażby na wspominanej wcześniej stronie internetowej Rydzowski Ubezpieczenia. Wystarczy uzupełnić podstawowe dane, takie jak np. numer rejestracyjny pojazdu i wysłać formularz. Specjalista porówna oferty i zarekomenduje najkorzystniejszą z nich. Jeśli zdecydujesz się na zakup, wszystkie formalności będziesz mógł wygodnie załatwić online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *