Zgubiłeś bagaż? To nie koniec świata!

Kto chociaż raz zgubił bagaż z pewnością wie, jak problematyczne i długotrwałe może okazać się jego odnalezienie, zwłaszcza bez posiadania odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Jak dobrze zabezpieczyć się przed podróżą? Gdzie szukać ubezpieczenia i na co zwracać uwagę, kupując polisę? Podpowiadamy poniżej.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

Wyjeżdżając na urlop każdy marzy o miłych chwilach i braku zamartwień. Tych drugich przysporzyć mogą nagłe sytuacje na przykład złamanie lub zwichnięcie nogi czy konieczność nagłej hospitalizacji.
W nieprzewidzianych momentach dobrze jest nie być zdanym tylko na siebie i móc liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Posiadanie polisy chroni przed niespodziewanymi zdarzeniami, a tym samym przed ponoszeniem nieplanowanych i często dużych kosztów.

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie turystyczne?

Pełen zakres ochrony zależy przede wszystkim od charakteru danego wyjazdu oraz indywidualnych preferencji. Ubezpieczyciele oferują różne zakresy ubezpieczenia, w wybranych pakietach znaleźć można między innymi:

  • Ubezpieczenie bagażu,
  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego,
  • Ubezpieczenie assistance.

Oprócz zakresu warto zwrócić szczególną uwagę na kilka niezbędnych elementów takich jak:

  • Koszty leczenia – najważniejszy punkt każdej polisy. Ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia tylko do sumy gwarantowanej w ubezpieczeniu. Finalna kwota ubezpieczenia powinna być uzależniona od docelowego miejsca podróży. Inne koszty leczenia będą w Europie, a inne w Stanach Zjednoczonych czy Australii.
  • Odpowiedzialność cywilna – zabezpiecza przed ponoszeniem kosztów za nieumyślne szkody wyrządzone przez ubezpieczonego. Polisa pokryje koszty zniszczenia mienia lub wypłaci odszkodowanie osobie poszkodowanej. Wybierając się w podróż samochodem należy też pamiętać o obowiązkowym ubezpieczeniu OC, które kupić można online wykorzystując na przykład https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/.
  • Ubezpieczenie NNW – gwarantuje wypłatę świadczeń na skutek trwałej utraty zdrowia
    w wyniku wypadku. Może okazać się niezbędne zwłaszcza na wyjazdach związanych z rekreacyjnym uprawianiem sportu. 

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

Kupując polisę należy zapoznać się z nagłymi sytuacjami najczęściej występującymi w podróży.
Zgubienie, kradzież czy zniszczenie bagażu nie należy do rzadkich sytuacji. Niezależnie od tego
czy podróżujemy samolotem czy samochodem warto zabezpieczyć swój bagaż, aby uniknąć spędzania urlopu bez niezbędnych produktów. Polisa pokryje koszty zakupów oraz zapewni środki należne za utracony bagaż. Każda osoba przed wyborem ubezpieczenia powinna dokładnie zapoznać się z jego zakresem, szczególnie jeśli na wyjazd zabiera przenośny sprzęt elektroniczny lub sprzęt sportowy. Rzeczy wartościowe mogą nie być objęte pakietem podstawowym, wtedy konieczne będzie rozszerzenie zakresu ochrony.

Gdzie szukać dobrych ofert ubezpieczeniowych?

Zdarza się, że zajęci planowaniem podróży i pakowaniem zapomnimy o zakupie ubezpieczenia. Wtedy z pomocą przyjść może porównywarka internetowa na przykład https://kioskpolis.pl/. Umożliwi ona zapoznanie się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych oraz szybki zakup polisy online nawet w ostatniej chwili. Każdy moment jest dobry, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny oraz zapewnić wszystkim pełną ochronę w czasie podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *