Dlaczego warto ubezpieczyć się przed następstwami nieszczęśliwych wypadków?

Decyzja o zakupie ubezpieczenia NNW to jeden ze świadomych, choć dobrowolnych wyborów każdego człowieka. Dzięki zawarciu umowy obejmującej uzyskanie wsparcia w przypadku uszczerbku na zdrowiu spowodowanego niespodziewanymi sytuacjami można nie przejmować się finansami. Co obejmuje ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kiedy warto się na nie zdecydować?

Czym jest i co obejmuje ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) zabezpiecza zdrowie i życie osób, które zdecydowały się wykupić dobrowolną polisę. Wyróżnia się kilka rodzajów polis NNW zapewniających różne zakresy ochrony. Najpopularniejsze z ubezpieczeń oferuje finansowe wsparcie w przypadku uszczerbku na zdrowiu, który nastąpił podczas wypadku samochodowego lub kolizji na drodze. Polisa obejmuje także zdarzenia odbywające się poza czasem jazdy m.in. w trakcie wsiadania i wysiadania z pojazdu, przebywania wewnątrz auta czy załadunku bagażnika. Jeśli dojdzie do sytuacji, która będzie miała wpływ na zdrowie lub życie ubezpieczonego, otrzyma on świadczenie pokrywające koszty leczenia. W wyniku śmierci świadczenia z funduszu ubezpieczeniowego zostaną wypłacone rodzinie ubezpieczonego.

Zakres ochrony polisy NNW może obejmować również inne sytuacje życiowe związane m.in. z uprawianiem sportu lub podróżami. W takim przypadku ubezpieczenie może występować samodzielnie lub stanowić część pakietu ubezpieczeniowego, np. turystycznego lub komunikacyjnego.

Kiedy warto ubezpieczyć się od NNW?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków to wartościowa inwestycja zarówno dla właściciela polisy, jak i jego bliskich. Dzięki dobrowolnemu ubezpieczeniu cała rodzina zyskuje gwarancję uzyskania finansowego wsparcia w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu, śmierci lub konieczności nabycia środków wspomagających proces powrotu do zdrowia (wypisanych przez lekarza), które są kosztowne.

Dodatkowo ubezpieczenie nie stanowi dużego wydatku, szczególnie w porównaniu do zdrowia i sprawności, które można utracić w wyniku nieprzewidzianych incydentów. Dodatkową polisę warto wykupić w przypadku częstych podróży samochodem, wyjazdów, aktywnego korzystania z życia oraz hobbystycznego i zawodowego uprawniania sportu.

Gdzie można kupić polisę NNW?

Ubezpieczenie NNW najrozsądniej jest kupić w sprawdzonym biurze ubezpieczeń, które przygotuje ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb, wieku, stanu zdrowia i ryzyka wystąpienia uszczerbku na zdrowiu. Cena ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków różni się w zależności od wybranej oferty i zakresu ochrony, jaki obejmuje. Czasem warto zapłacić więcej, aby uzyskać wyższą sumę polisy, która determinuje wysokość świadczenia, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu lub innych zdarzeń objętych ubezpieczeniem.

Czy warto kupić ubezpieczenie NNW w pakiecie?

Korzystnym cenowo rozwiązaniem będzie zakup ubezpieczenia NNW w pakiecie z ubezpieczeniem komunikacyjnym lub turystycznym. Kierowcy najczęściej mogą skorzystać z doboru polisy NNW do ubezpieczenia OC Kraków lub pozostałego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych, takich jak AC czy Assistance, dzięki czemu oferta staje się bardziej atrakcyjna cenowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *