Jazda z kamerą samochodową. Zobacz, dlaczego warto!

Jakie są korzyści z posiadania kamery samochodowej? Wbrew pozorom, jest ich całkiem sporo. Z tego artykułu dowiesz się, czy warto inwestować w to akcesorium. Doradzimy Ci też, na czym skupić się podczas montażu kamery w aucie.

Jak można zainstalować kamerę samochodową w pojeździe? 

W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy. Należy pamiętać, aby kabel był odpowiednio długi, szczególnie jeśli chcemy “wrzucić” go w podsufitkę, aby zachować estetykę wnętrza pojazdu. Często spotykamy się z dwoma rodzajami montażu: na statywie, który mocuje się do deski rozdzielczej lub na module samoprzylepnym, który większość kierowców umieszcza “przed” lusterkiem wstecznym. Jest to świetna, uniwersalna lokalizacja, która nie rozprasza kierowcy, jak również pozwala na objęcie kamerą jak najszerszego obszaru autostrady. 

Do czego może być wykorzystana kamera samochodowa? 

Organy ścigania ruchu drogowego mogą wykorzystać kamerę do analizy wypadku. Kamera rejestruje wszystkie zdarzenia podczas podróży, w tym kolizje. Prowadzenie samochodu może być również ulepszone dzięki zastosowaniu kamer. Istnieje wiele korzyści z jazdy, które mogą być zwiększone przez kamery. 

Urządzenie te rejestruje podróż w czasie rzeczywistym, co może pomóc kierowcom w zauważeniu i uniknięciu martwych punktów. Rozproszenie uwagi jest ograniczone, co pozwala kierowcy skupić się na jezdni bez trzymania telefonu komórkowego, gdy np. chcemy nagrać jakieś zdarzenie, które rozgrywa się przed nami. Prowadzenie pojazdu jedną ręką i trzymanie telefonu komórkowego drugą jest znacznie bardziej niebezpieczne — lepiej będzie skorzystać z kamery samochodowej Nextbase.

Dlaczego kamera samochodowa to dobra inwestycja? 

Kamera samochodowa Nextbase może pomóc Ci uniknąć wypadków i zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodowym. Oprócz tego, że jesteś bezpieczniejszy, posiadanie kamery samochodowej może skrócić czas oczekiwania na wypłacenie szkody. 

Jeśli miałeś wypadek i nie możesz przedstawić relacji naocznych świadków, kamera samochodowa może pomóc Ci udowodnić swoją niewinność. Dzięki nagraniu możesz otrzymać zwrot kosztów, a także skrócisz czas potrzebny sądowi na ustalenie Twojej niewinności. Zmniejsza się też ryzyko, że w kolejnym roku składka zostanie podniesiona przez ubezpieczyciela.

Jakie dane komputerowe są przechowywane w kamerze samochodowej? 

Dane są archiwizowane na karcie SD, do której dostęp może mieć komputer lub urządzenie mobilne. Pętle informacji zapisywane są na kamerze samochodowej do momentu ich zabezpieczenia lub przeniesienia np. na inny nośnik. 

Dodatkowo, jeśli uszkodzimy lub zarysujemy nasz pojazd na parkingu, możemy wysłać plik z nagraniem do siebie za pomocą aplikacji MyNextBase, na smartfona, a później przesłać go na policję. Dane zapisywane są na karcie pamięci. W sprzedaży dostępne są karty pamięci o pojemnościach 16, 32 i 64 GB. Warto postawić na nośnik dobrej jakości — znacznie zmniejsza to ryzyko jego usterki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *