Kiedy warto skorzystać z zamkniętej lawety kontenerowej?

Autolawety to pojazdy do transportu aut uszkodzonych i powypadkowych, a także do przewozu specjalistycznych pojazdów. Bo o ile nie ma problemu z bezpiecznym przewozem na lawecie zwykłego samochodu, o tyle transport mega sport carów i hiper carów wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Dowiedz się, jak do tego celu wykorzystać autolawety kontenerowe.

Czym są auta typu mega sport car i hiper car?

Choć trudno o precyzyjną definicję, to z pewnością auta typu mega sport car i hiper car można zaliczyć do kategorii supersamochodów, które są autami wyjątkowymi i spełniającymi takie kryteria jak:

  • Dostępność. Super samochody nie są produkowane masowo, choć czasami seryjnie w bardzo ograniczonej ilości egzemplarzy. Są to zazwyczaj pojazdy jednostkowe, wyjątkowe i ekskluzywne.
  • Luksus i cena. Auta typu mega sport car i hiper car to samochody luksusowe i bardzo drogie. Wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością o każdy detal, bardzo często montowane ręcznie przez najwyższej klasy specjalistów.
  • Osiągi. Super samochody i samochody wyścigowe charakteryzują się nadzwyczajnymi osiągami. Moc i moment obrotowy silnika przekładają się na niespotykane w normalnych pojazdach przyspieszenia i prędkości maksymalne.

Czym najbezpieczniej transportować super samochody?

Unikatowe i bardzo drogie pojazdy wymagają specjalnych warunków do ich transportu. Najbezpieczniejszą metodą przewożenia mega sport carów i hiper carów jest wykorzystanie zamkniętych autolawet. Zamknięte lawety kontenerowe doskonale sprawdzają się także przy transporcie samochodów wyścigowych, rajdowych oraz unikatowych aut zabytkowych. Dobrym przykładem zamkniętych lawet kontenerowych są pojazdy projektowane według własnych rozwiązań i patentów przez producenta autotransporterów Kegger z Bolesławca.

Jak zbudowane są autokontenery do przewozu mega sport carów i hiper carów?

Autotransportery zamknięte wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które dają pewne zabezpieczenie i chronią pojazdy przed ewentualnymi uszkodzeniami, dewastacją lub kradzieżą. Najlepsze lawety kontenerowe wyposażone są tylną klapę opuszczaną i zamykaną hydraulicznie z dodatkowymi podporami i rozkładanymi najazdami oraz systemem zapięć wszystkich kół pasami transportowymi typu lohr. Kąt najazdów jest tak zaprojektowany, aby w jak największym stopniu ułatwić załadunek bardzo nisko zawieszonych samochodów sportowych. Dodatkowo laweta zamknięta wyposażona jest w komfortowe oświetlenie, kamerę cofania, a czasami w system monitoringu. Dla ułatwienia pracy kierowcy pojazdy mają wysuwane progi wyjęcia do kabiny, a niekiedy również wygodną kabinę sypialną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *