Bezpieczeństwo na drodze dzięki Ecodrivingowi i monitoringowi GPS

Chcesz, by Twoi pracownicy jeździli bezpiecznie, ekologicznie i ekonomicznie? Dzięki lokalizatorowi IKOL CAN i pakietowi Ecodriving osiągnięcie tego celu będzie łatwiejsze niż myślisz. Kontroluj styl jazdy wszystkich kierowców w firmie i monitoruj ich zużycie paliwa, by zmniejszyć koszty eksploatacji pojazdów oraz zyskać wiele innych korzyści.

Prawidłowe użytkowanie samochodów przez pracowników ma bardzo duże znaczenie dla każdej firmy. Od tego bowiem szybka i bezpieczna dostawa towarów oraz koszty utrzymania służbowych aut. Jeżeli jesteś managerem floty pojazdów, z pewnością zdajesz sobie z tego wszystkiego sprawę i chcesz zyskać możliwość kontrolowania zachowań kierowców, by dowiedzieć się, czy jeżdżą prawidłowo i sprawdzić, który z nich najlepiej radzi sobie za kółkiem.

Dziś zarządzanie flotą samochodową jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy, że umieścisz w pojazdach lokalizatory IKOL CAN i wybierzesz pakiet Ecodriving. Od tej pory będziesz mógł cieszyć się licznymi udogodnieniami, które da Ci monitoring floty. Wszystkie oferowane przez moduł GPS funkcje nie tylko poprawią funkcjonowanie firmy i ułatwią Twoją codzienną pracę, ale również pozwolą zadbać o bezpieczeństwo na drodze.

Lokalizator do monitoringu paliwa

IKOL CAN to praktyczny lokalizator, który jest podłączany do komputera pokładowego pojazdu. Ten sposób montażu zapewnia wiele nowych możliwości – najważniejszą z nich jest kontrola poziomu, zużycia w trakcie podróży i okresowego spalania paliwa przez dane auto. Ponieważ oferuje on także dostęp do historii przejazdów, możesz przejrzeć pokonane przez pracownika trasy z ostatnich 3 lub 12 miesięcy.

Korzystając z IKOL CAN, sprawdzisz:

 • wspomniane już dane dotyczące paliwa,
 • temperaturę silnika,
 • zasięg pojazdu – liczba kilometrów możliwych do przejechania bez tankowania,
 • przebieg pojazdu,
 • dane z tachografu,
 • obciążenie osi (w pojazdach ciężarowych),
 • informacje o zdarzeniach dotyczących pojazdu – takich, jak uruchomienie silnika, niezapięte pasy kierowcy, włączone światła, niski poziom paliwa.

Co więcej, lokalizator ten pozwala na generowanie raportów dotyczących podróży, eksploatacji auta przez kierowcę i wykorzystania paliwa. Kolejną przydatną usługą jest tu ustawianie alarmów (informujących o otwartych drzwiach, wysokich obrotach silnika i innych zdarzeniach).

Ecodriving – ekonomiczne i bezpieczne podróże

Ecodriving to idealne rozwiązanie dla wszystkich managerów floty. Jest to pakiet raportów i alertów, który daje możliwość przeanalizowania wszystkich szczegółów składających się na indywidualny styl jazdy każdego kierowcy. Dzięki niemu masz dostęp do następujących usług:

 • Pakiet analizy prawidłowego użytkowania pojazdu – oferuje funkcje potrzebne do analizy sposobu korzystania z auta przez kierowcę,
 • Raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu – w raporcie kołowym przedstawiono procentowy i liczbowy udział różnego rodzaju błędów popełnianych przez wybranego pracownika podczas jazdy przydzielonym mu autem. Są to takie nieprawidłowości, jak gwałtowne zakręty, przyśpieszenia i hamowania, jazda na biegu jałowym czy przekroczenia ustalonej wcześniej w systemie prędkości.
 • Alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu – jest to powiadomienie, które przychodzi wtedy, gdy kierowca popełni któryś z wymienionych w poprzednim podpunkcie błędów.
 • Raport ranking użytkowania pojazdu – jest to zestawienie sposobu użytkowania pojazdu przez wszystkich kierowców w firmie. Korzystając z tej funkcji dowiesz się, jakie błędy najczęściej popełniają Twoi pracownicy. Zyskasz też świadomość, który z kierowców jeździ najlepiej, a który najgorzej.

Wybierając pakiet Ecodriving:

 • zadbasz o to, by Twoi kierowcy jeździli zgodnie z przepisami,
 • zadbasz o bezpieczeństwo Twoich kierowców i innych uczestników ruchu drogowego,
 • sprawisz, że Twoi pracownicy zaczną zużywać mniej paliwa,
 • zmniejszysz wydatki na paliwo i mechanika – ostrożna jazda pozwoli uniknąć wielu problemów dotyczących auta (jak szybkie zużywanie się części),
 • zadbasz o środowisko – mniejsze zużycie paliwa to również ograniczona do minimum emisja spalin.

Można zatem śmiało powiedzieć, że lokalizator IKOL CAN oraz komplet funkcji Ecodriving to skuteczny sposób na obniżenie kosztów utrzymania floty aut, zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska i poprawę bezpieczeństwa drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *