Czujnik martwego pola – jak działa czujnik martwej strefy?

Prowadzenie samochodu dla wielu kierowców to wielka przyjemność i ciężko się z tym nie zgodzić, natomiast najważniejszą rzeczą, o której zawsze trzeba pamiętać jest bezpieczeństwo. Kierowca na drodze powinien być bardzo czujny, dlatego oczy zawsze dookoła głowy.

Na drodze dochodzi do różnych sytuacji i niestety, ale czasem wsteczne lusterka okazują się nie być wystarczające. Aby zwiększyć bezpieczeństwo z pomocą przychodzi czujnik martwego pola. Czym jest i na jakiej zasadzie opiera się jego zachowanie? Warto przyjrzeć się temu bliżej.

Czym jest i jak działa czujnik martwego pola? 

Na samym początku warto dowiedzieć się czym tak właściwie jest martwe pole. Kierowca, który się przemieszcza obserwuje trasę przez przednią szybę samochodu oraz do lepszej orientacji korzysta z lusterek. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku każdego auta znajduje się obszar, którego nie widać patrząc w lusterka i tym właśnie jest martwe pole.

Czujniki martwego pola mają za zadanie monitorowanie sytuacji, która ma miejsce zazwyczaj z boku samochodu oraz informowanie o tym kierowcy. Spośród wielu producentów dużą popularnością cieszy się https://www.valeoservice.pl/pl/pojazdy-osobowe-i-dostawcze/czujniki-parkowania-i-uklady-wspomagajace-kierowce/valeo-safe-side ta oferta z uwagi na wysoką jakość czujników, która połączona jest z atrakcyjną ceną. 

Czujnik martwej strefy – cena i montaż

Producenci samochodów bardzo dawno zrozumieli, że kierowcy najbardziej cenią sobie bezpieczeństwo, dlatego w większości nowych modeli samochodów tego rodzaju czujniki martwego pola są dodawane jako podstawowe, opcjonalne wyposażenie. W starszych modelach aut może być z tym problem, dlatego w takiej sytuacji trzeba dokupić czujniki samodzielnie. Ceny rynkowe są różne i jest to mocno zależne od producenta, natomiast ceny wahają się od 450 do 900 zł. Wydaje się, że nie jest to wygórowana cena za zwiększone bezpieczeństwo, a liczne testy dowiodły, że nawet te na pozór “gorsze” i słabsze czujniki martwego pola są skuteczne i bardzo dobrze sprawdzają się w praktyce. Oczywiście całkowity koszt zainstalowania takich czujników będzie większy niż wyżej wymienione kwoty, w przypadku gdy montaż zlecimy specjalistom. Wiadomo, że bez odpowiedniej wiedzy montaż takich czujników nie będzie prosty, dlatego warto zgłosić się do profesjonalistów. Osoby, które pragną dowiedzieć się jak przebiega montaż czujników martwego pola od początku do końca bez problemu mogą znaleźć w internecie kilka bardzo dobrze przygotowanych poradników. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *