Samochody dostawcze poleasingowe – czym są i jak je kupić?

Przedsiębiorcy, którzy w swojej działalności wykorzystują samochody dostawcze, mogą nabyć nowe pojazdy w salonie lub ich używane odpowiedniki, sprzedawane przez innych przedsiębiorców. Dużym zainteresowaniem cieszą się samochody dostawcze poleasingowe, dostępne w wyspecjalizowanych serwisach aukcyjnych i firmach zajmujących się sprzedażą aut używanych.

  1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
  2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?
  3. Samochody dostawcze poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?
  4. Licytacja samochodów dostawczych poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Dostawcze auta poleasingowe są tak popularne, ponieważ stanowią niejako hybrydę auta używanego i nowego. Zwykle są stosunkowo młode, a przez to, że były użytkowane w leasingu, prezentują dobry stan techniczny. Jednocześnie ich cena zachęca do zakupu – zwykle jest znacznie niższa niż koszt nowego samochodu z salonu.

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Samochody dostawcze poleasingowe to auta używane, które do tej pory były użytkowane do celów zarobkowych przez przedsiębiorców. Ich głównym właścicielem był leasingodawca, np. bank, a użytkownikiem leasingobiorca, czyli przedsiębiorca. Samochody poleasingowe, które pojawiają się ponownie do sprzedaży, zwykle cechują się dobrym stanem technicznym, noszą jednak ślady użytkowania. Oferta takich samochodów jest bardzo szeroka – przedsiębiorcy chętnie zmieniają swoje auta dostawcze na nowsze modele, a duża ilość aut do wyboru sprawia, że zainteresowani nimi kupcy mają szansę na wyszukanie prawdziwej perełki.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Aukcje samochodów poleasingowych są skierowane do każdego zainteresowanego kupca, który ukończył 18 lat i może zawierać transakcje kupna-sprzedaży. W praktyce zakupem aut dostawczych zainteresowani są głównie właściciele firm, wykorzystujący tego typu pojazdy w swojej działalności.

Samochody dostawcze poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Każdego roku tysiące przedsiębiorców zmienia swoje samochody – sprzedaje dotychczas posiadane i kupuje kolejne, nowe lub używane. Jednocześnie od wielu lat leasing pozostaje najczęściej wybieraną formą finansowania zakupu takiego auta, dlatego nie dziwi fakt, że dostępna na rynku oferta samochodów dostawczych poleasingowych jest tak szeroka. Można w niej znaleźć zarówno niewielkie dostawczaki, popularnie nazywane busami, jak i większe samochody o ładowności nieprzekraczającej 3,5 t. Wiele z nich to modele popularnych marek, jak Mercedes, Peugeot, Citroen czy Volkswagen, jednak znajdują się również tak kultowe auta jak Daewoo Lublin. Wiele modeli samochodów dostawczych poleasingowych znajdziesz na stronie: https://cararena.pl/aukcje/samochody-dostawcze.

Licytacja samochodów dostawczych poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Chcąc wziąć udział w licytacji samochodu dostawczego, warto się do niej dobrze przygotować. Przede wszystkim należy dokonać oględzin samochodu jeszcze przed licytacją, aby nie tracić czasu na licytowanie samochodu, którego finalnie nie chcemy kupić. Jeśli auto okaże się warte zachodu, trzeba przygotować się do jego zakupu, np. sprawdzić aktualne oferty na leasing lub kredyt firmowy, albo zweryfikować, czy potrzebna gotówką będzie dostępna w ciągu kilku dni od wygrania licytacji. Licytacja to forma atrakcyjna dla kupujących – może okazać się, że nikt oprócz nas nie będzie zainteresowany zakupem tego samochodu, a wtedy mamy gwarancję sukcesu. W przypadku licytacji, sprzedawca ma obowiązek zaakceptować ofertę osoby, która wygrała licytację.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *