Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?

Coraz popularniejsze aukcje samochodów poleasingowych to świetna okazja, aby nabyć zadbane auto w niskiej cenie. W zdecydowanej większości przypadków udaje się kupić samochód w dużo lepszym stanie technicznym niż w przypadku wybrania używanego auta od osoby prywatnej.

  1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
  2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?
  3. Używane auta poleasingowe – jakie modle znajdziemy na rynku?
  4. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć?

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, dlaczego zakup auta poleasingowego to doskonałe rozwiązanie, zapoznaj się z naszym poradnikiem. Dzięki temu będziesz mógł od razu skorzystać z wyszukiwarki najlepszych okazji na zakup auta i unikniesz najczęstszych błędów.

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Chociaż każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z korzyści wynikających z leasingu, to osoby prywatne mogą być zaskoczone tym, że zdecydowana większość firm wybiera taką formę finansowania zamiast zakupu za gotówkę. Tym samym samochód poleasingowy to nic innego jak auto, które po zakończeniu umowy leasingu firma oddała leasingodawcy, a w jego miejsce wzięła nowy pojazd. Dzięki temu osoby szukające tanich i zadbanych samochodów mogą wykorzystać sytuację i odkupić pojazd.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Biorąc pod uwagę, że aukcje poleasingowe pochodzą od firm, mogłoby się wydawać, że trzeba spełnić wiele formalności, aby można było korzystać z takich ofert. W praktyce natomiast są one dostępne dla wszystkich zainteresowanych kierowców, a jedynym warunkiem jest to, aby osoba biorąca udział w aukcji była pełnoletnia. Zamiast jednak tracić czas na szukanie informacji o aukcjach i kontaktować się bezpośrednio z firmami zarządzającymi flotą pojazdów, lepiej jest skorzystać z nowoczesnego serwisu internetowego, który zbiera najciekawsze aukcje w jednym miejscu. Dzięki temu możesz bez wychodzenia z domu dowiedzieć się o każdym aucie, które trafiło na aukcję, a w przypadku zainteresowania ofertą uzyskać wiele dodatkowych informacji.

Przy każdym pojeździe znajdziesz nie tylko jego specyfikację oraz aktualny przebieg, ale również wystawiany dokument sprzedaży, datę zakończenia aukcji oraz zdjęcia samochodu. Pozwoli ci to uniknąć nietrafionych zakupów. Przy ogłoszeniach publikowane są również miejscowości, w których dany pojazd aktualnie się znajduje. Jeżeli jednak będziesz potrzebował dodatkowej pomocy, możesz skorzystać ze znajdującego się na stronie czatu. W ten sposób pracownik serwisu aukcyjnego z samochodami będzie mógł od razu odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Używane auta poleasingowe – jakie modle znajdziemy na rynku?

Ponieważ firmy wybierające leasing korzystają z różnych aut, oferta samochodów poleasingowych jest bardzo zróżnicowana. Obejmuje między innymi pojazdy osobowe, dostawcze, ciężarowe oraz maszyny specjalistyczne. Dużą popularnością cieszą się takie marki jak BMW, Dacia, Audi, Opel, Nissan oraz Peugeot. Chcesz sprawdzić aktualną ofertę aut? Zajrzyj na stronę popularnego serwisu Car Arena. Dowiedz się więcej na stronie https://cararena.pl/.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć?

Samochody poleasingowe – w przeciwieństwie do używanych aut sprzedawanych przez osoby prywatne – to maksymalnie kilkuletnie auta, które były serwisowane w autoryzowanych punktach. Daje to nowemu właścicielowi pewność, że kupuje zadbany pojazd, który posłuży mu przez długi czas. Dodatkową zaletą jest to, że w przeciwieństwie do nowych samochodów kupowanych bezpośrednio w salonie, nie stracą od razu na wartości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *