Gdzie warto kupić winietę, a w jakich miejscach lepiej tego nie robić?

Legalny sklep z winietami to jedyna miejsce, w którym można kupić zgodny z prawem dokument potwierdzający uiszczenie opłaty za przejazd publicznymi drogami. Winieta online jest ogromnym ułatwieniem dla kierowców, którzy regularnie podróżują poza granice kraju, a także wyjeżdżają jednorazowo, ale chcą uprościć cały proces. W sklepach online można w błyskawiczny sposób opłacić zamówienie, a środki finansowe dotrą na konto danego kraju w jak najkrótszym czasie. Jak wygląda zakup winiet w sklepach online?

Po czym poznać dobry sklep online z winietami?

Takie miejsce powinno przede wszystkim oferować prostą obsługę całego procesu w intuicyjny sposób. Po wyborze właściwej opcji Klient musi tylko wypełnić krótki formularz z danymi pojazdu, dla którego kupuje się winietę. Taki dokument warto kupić nieco wcześniej przed planowaną podróżą, aby kraj, do którego się wyjeżdża, zdążył zaksięgować wpłatę.

Jeśli natomiast chce się uniknąć niepotrzebnych nerwów i większych kosztów, warto unikać przygranicznych stacji benzynowych. One również oferują możliwość zakupu winiet, ale zazwyczaj w znacznie wyższych cenach niż w sklepach online. Poza tym w takich miejscach zwykle są kolejki, co może uprzykrzyć i wydłużyć podróż.

Jakie winiety można kupić w sklepie internetowym?

Ceniony sklep z winietami oferuje dostęp do kompleksowego asortymentu z zakresu sprzedaży winiet. Dostępne są w przedziale czasowym na 10 dni, 30 dni i na rok – okres ten różni się w zależności od danego kraju, do którego się podróżuje. Niektóre państwa wymagają ponoszenia opłat za korzystanie z dróg ekspresowych przez wszystkie pojazdy – nawet te, których waga nie przekracza wagi 3,5 tony. W Austrii natomiast winieta online obowiązują z kolei dokumenty dla pojazdów osobowych i motocykli od 10 dni do jednego roku.

Poza tym cenione sklepy online proponują także możliwość zakupu e-winiet na drogi słowackie, które uwzględniają wymóg ich posiadania także na przyczepę. Zezwolenie na Węgry dotyczy z kolei busów do 3,5 tony, motocykli i samochodów osobowych.

Winiety kupowane w takich sklepach będą potwierdzeniem uiszczenia opłaty za korzystanie z dróg publicznych danego kraju – autostrad, dróg szybkiego ruchu. W wielu krajach obowiązują one nie tylko cudzoziemców, ale też obywateli. Warto pamiętać, że nie we wszystkich państwach stosuje się automatyczny pobór opłat i podział na odcinki autostrady z bramkami płatniczymi. Jeśli w danym kraju takie rozwiązanie nie znalazło zastosowania, wtedy stosuje się winiety jako jedyny dokument, który potwierdza prawo do przejazdu.

Takie produkty oferuje sklep z winietami e-winietki.pl, w którym znajdują się wyłącznie produkty spełniające wymogi poszczególnych krajów. Winieta online zakupiona przez Internet to niewielki koszt. Dzięki takiej propozycji o wiele łatwiej będzie zoptymalizować trasę i uniknąć poszukiwań lokalnych dystrybutorów winiet, np. w przydrożnych sklepach czy na przygranicznych stacjach paliw. Poza tym sklepy internetowe podają ceny za winiety w polskiej walucie, aby kupujący nie musiał tracić czasu na dodatkowe obliczenia i ewentualne błędy w przewalutowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *