Jak wyciszyć samochód?

Każde auto z czasem generuje coraz większy hałas w środku, co może powodować wiele stresów i mało komfortową jazdę. Gdy pojawia się problem dużego hałasu w samochodzie wiele osób podejmuje decyzję o zmianie samochodu na nowy, co wiąże się z niemałymi kosztami.

Wyciszenie samochodu rozwiązaniem Twoich problemów!

Wyciszenie auta nie jest procesem najtańszym, jednak nie jest to spowodowane przez materiały akustyczne , które same w sobie są dość tanie, a koszty tak zwanej robocizny, która wymaga dość wnikliwej analizy i sprawdzenia, w którym miejscu należy wykonać największe prace.

Wyciszenie samochodu wcale nie musi być trudne nawet dla amatorów! Wystarczy trochę cierpliwości i odpowiednie wyposażenie, a wyciszenie auta można wykonać samodzielnie za ułamek ceny pracy specjalisty. Najważniejsze akcesoria, w jakie należy się wyposażyć, to: maty butylowe, pianka kauczukowa, trudnopalna pianka poliuretanowa (tzw. pianka pur ), plastikowe ściągacze, zapasowe spinki montażowe, mały wałek, benzyna ekstrakcyjna oraz ostry nożyk.

Wygłuszanie drzwi

Aby wygłuszyć drzwi należy zdjąć plastikowe boki w sposób opisany w instrukcji wybranego modelu samochodu. Następnie należy odpiąć kable i przewody oraz głośniki i usunąć wszelkie fabryczne materiały, jeśli się tam znajdują. Kiedy jest to już wykonane należy wykleić od wewnętrznej strony zewnętrzną blachę drzwi, następnie wyklejamy matą butylową stronę drzwi, do której zamontowany jest głośnik, należy szczelnie zasłonić duże otwory. Na koniec wyklejamy plastikowe boczki pianką kauczukową i montujemy z powrotem drzwi.

Wygłuszanie tylnej części nadwozia

O dziwo wygłuszanie tylnej części auta stanowi mniejszy problem niż wyciszenie drzwi. W większości przypadków wystarczy zdemontować wykładzinę, kanapę oraz opróżnić cały bagażnik. Gdy wszystko zostało zdemontowane należy wykleić matą butylową całą wnękę koła zapasowego, dodatkowo spód bagażnika oraz nadkola i wszelką blachę pod tylną kanapą. Następnie całość należy pokryć szczelnie pianką kauczukową. W tym momencie można zamontować całość z powrotem.

Wygłuszanie przednich nadkoli

W tym wypadku można zastosować metodę wyciszania na zewnątrz. Aby to wykonać należy zdjąć przednie koła, zdemontować osłony i dokładnie wyczyścić odkryte miejsce. Można w tym miejscu wykleić matą butylową zaledwie okolice mocowania oraz przestrzeń dzieląca nadkole od kabiny. Następnie należy jak najdokładniej wykleić od wewnątrz plastikową osłonę matą butylową oraz pianką kauczukową.

Podsumowanie

Całe wyciszenie samochodu może wynieść poniżej 1000 złotych, ale należy pamiętać, że czas, jaki należy poświęcić na jego wykonanie może trwać nawet do kilku dni. Najważniejszą kwestią jest fakt, że jeśli chcemy ograniczać koszta należy wykonać całą pracę samodzielnie, a wysokiej jakości materiały są koniecznością do uzyskania jak najlepszego efektu wyciszenia auta. Sama praca nie jest trudna, jest jedynie czasochłonna i każdy powinien dać radę ją wykonać we własnym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *