Auto dostawcze jako narzędzie pracy wymaga odpowiedniej dbałości by służyło właścicielowi i pracownikom jak najlepiej i najdłużej. Miejsce wewnątrz auta np. w busach jest bardzo intensywnie użytkowane, co niestety wpływa na wygląd i funkcjonalność auta dostawczego.
Korzyści z zabudowy auta
Zabudowa aut dostawczych chroni przed niszczeniem przestrzeni auta, które zmniejsza walory estetyczne pojazdu oraz gwarantuje bezpieczeństwo. Ciężki towar znacznie uszkadza podłogę w aucie więc zabudowa podłogi jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem, by zapewnić komfort i sobie i pracownikom. Stabilność towaru jest wymagana, by zminimalizować straty podczas jazdy. Warto wybrać podłogę antypoślizgową, żeby zapobiec nieszczęśliwemu wypadkowi podczas niekorzystnej pogody. Tak proste rozwiązanie może ochronić zdrowie użytkownika pojazdu.
Zlecając firmie zabudowę auta dostawczego można dostosować swoje potrzeby pod zabudowę. Niekiedy auto służy nie tylko do przewożenia towaru lecz zawiera spersonalizowane elementy stworzone na potrzeby klienta np. uchwyty czy półki w zabudowie warsztatowej.
Materiały do zabudowy auta
Proces powstawania zabudowy do auta dostawczego wymaga od firmy wykonującej zlecenie dokładności i doświadczenia z różnymi markami i modelami aut. Początek prac zaczyna się od sporządzenia projektu. Zabudowa auta powstaje za pomocą maszyny CNC, która wycina idealnie dopasowany materiał do kształtu auta i zapewnia precyzję wykonania zabudowy do konkretnego auta.
Materiały, z jakich wykonuje się zabudowy to m.in. sklejki o różnych grubościach w zależności od przeznaczenia, filc, aluminium, stal czy blacha ryflowana. Materiały te posiadają konkretne cechy zależnie od potrzeb, najczęściej są antypoślizgowe i wodoodporne. Im projekt bardziej spersonalizowany a budżet większy, tym ilość materiałów bardziej zróżnicowana. Do przewożenia towaru przydatne będą listwy do mocowania ładunku w podłodze czy w ścianie. Przechowywanie towaru w aucie dostawczym ułatwią zabudowy warsztatowe, szuflady czy półki. Są to rozwiązania idealne, gdy w aucie przewożone są narzędzia.
Zabudowa auta dostawczego to świetna inwestycja na lata i zwiększenie wartości pojazdu. Spersonalizowane rozwiązania usprawniają funkcjonowanie w aucie i sprawiają, że jazda i praca staje się lżejsza, a zadbane auto posłuży dłużej pozostając w świetnym stanie wizualnym i technicznym.