Zabudowa samochodu dostawczego – dlaczego warto w nią zainwestować?

Samochody dostawcze nie mają lekkiego życia. Eksploatacja tych samochodów wiąże się z przewozem różnych ładunków, które mogą uszkodzić przestrzeń ładunkową, jak również w wyniku przemieszczania – same siebie. Rozwiązaniem może okazać się zabudowa, która spełni funkcję ochronną dla wnętrza pojazdu, jak również samego ładunku.

Zabudowa auta dostawczego – czy warto?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zabudów, od pokrycia samej podłogi, po pełną chroniącą każdą powierzchnię przestrzeni ładunkowej. Wykonane mogą być z różnych materiałów, które posiadają określone właściwości, np. wodoodporność lub zapewniające antypoślizgową powierzchnię.

Zabudowa busa może polegać na samym zabezpieczeniu podłogi, ale również obudowaniu ścian, drzwi, nadkoli, ściany grodziowej, czy sufitu. Niektóre firmy oferują także prócz samej zabudowy, rozbudowanie jej o przydatne uchwyty czy systemy montażowe, a także aranżacje przestrzeni, np. pod mobilny warsztat.

Dużą zaletą zabudów jest ich możliwość dopasowania do niemal każdego auta dostawczego. Niezależnie, czy ma być to zabudowa Fiat Ducato czy Mercedesa Sprintera, może być ona dostosowana do rozmiaru przestrzeni ładunkowej, z uwzględnieniem krzywizn, wysokości i długości powierzchni do zabudowy.

Taka osłona pozwala na zabezpieczenia wnętrza przed uszkodzeniami, które mogą wynikać z przemieszczania się ładunku, ale również samego umieszczania go. Niektóre zabudowy są montowane nieinwazyjnie, a to oznacza że nie dochodzi przy montażu do naruszenia warstwy blacharsko-lakierniczej.

Zabudowa może także podnieść wartość auta przy sprzedaży, ponieważ jeżeli kupujący będzie potrzebował auta do pracy, będzie miał gotową, odpowiednio zabezpieczoną przestrzeń ładunkową w pojeździe.

Czy zabudowę lepiej zlecić czy zrobić samemu?

Takie prace lepiej jest zlecać profesjonalnym firmom, które mają doświadczenie, wiedzę, umiejętności i odpowiednie zaplecze techniczne, by wykonać dobrą zabudowę. Niektóre firmy mają gotowe wzorniki, dzięki którym są w stanie precyzyjnie przygotować elementy do wykonania zabudowy. W ten sposób oszczędzamy czas, jaki trzeba by poświęcić, na zrobienie i montaż takiej zabudowy.

Z kolei samodzielne stworzenie zabudowy – zwłaszcza gdy nie mamy wprawy – może zająć wiele czasu, a efekty pracy nie do końca będą zadowalające. Korzystając z usług profesjonalnej firmy oferującej zabudowy aut dostawczych, nie musimy martwić się o wykonanie i dopasowanie zabudowy, gdyż tym zajmą się profesjonaliści. Niektóre firmy oferują montaż z dojazdem do klienta, a to pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej czasu na skorzystanie z usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *