Ozonowanie samochodu – zalety

Pojawienie się brzydkiego zapachu w kabinie samochodu może mieć wiele źródeł. Może nim być dym z papierosów, jedzenie posiłków w aucie, rzadkie oczyszczanie klimatyzacji. Warto wtedy zastanowić się nad procesem, jakim jest ozonowanie samochodu. Czym ono jest i gdzie można je wykonać?

Co to jest ozonowanie?

Ozonowanie samochodu to proces polegający na dezynfekcji wnętrza auta. Wykorzystywany jest do tego ozon. Posiada on bardzo silne właściwości utleniające. Ponieważ występuje on w formie lotnej, to dotrze nawet do najtrudniej dostępnych miejsc, w tym do wnętrza tapicerki.

Ozonowanie jest procesem przyjaznym dla środowiska i nieszkodliwym dla ludzi. Dzięki niemu możemy pozbyć się bakterii, wirusów czy różnego rodzaju alergenów. Jest on aż pięćdziesiąt razy bardziej efektywny niż chlor.

Jakie efekty daje ozonowanie samochodu?

Efekty, jakich można się spodziewać po ozonowaniu to np.:

  •       sterylizacja — ozonowanie zabija bakterie, wirusy, grzyby, pleśń,
  •       dezynfekcja — ozon dokładnie odkaża wnętrze całego samochodu,
  •       usuwanie alergenów — idealne rozwiązanie dla alergików,
  •       usunięcie nieprzyjemnych zapachów — ozon usunie nieprzyjemny zapach po papierosach, pleśni czy przewożeniu zwierząt.

Przebieg procesu ozonowania samochodu

Ozonowanie samochodu polega na rozpyleniu ozonu wewnątrz kabiny. Prowadzi on do rozpadnięcia się zanieczyszczeń na mniej złożone cząsteczki. Można wyróżnić ozonatory, które stosuje się wewnątrz auta, a także te, które będą znajdować się na zewnątrz. W tym przypadku do kabiny doprowadzana jest uszczelniana rura, która wpuszcza gaz do auta.

Ozonowanie jest szkodliwe dla ludzi tylko wtedy, jeśli znajdujemy się wewnątrz auta podczas jego trwania. To ze względu na duże stężenie gazu. Dlatego po ozonowaniu należy pamiętać, żeby dobrze wywietrzyć wnętrze pojazdu. Już po krótkiej chwili możemy jednak wsiąść do niego i wyruszyć w podróż.

Ozonowanie można wykonać samodzielnie lub w serwisie, jednak w obu przypadkach potrzebny jest do tego generator ozonu. Jeśli nie mamy ozonatora, warto rozważyć kontakt z serwisem Autoglass, który oferuje profesjonalne ozonowanie samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *