Usługi auto detailingowe – sposób na odzyskanie pierwotnego blasku samochodu

Auto detailing stanowi bezpośrednie zaprzeczenie wciąż dosyć powszechnej tezy, zgodnie z którą tylko pojazd świeżo po opuszczeniu salonu może odznaczać się nieskazitelnością i perfekcyjnym wyglądem. Jest to zoptymalizowany niemal do perfekcji, w pełni kompleksowy proces regeneracji zarówno nadwozia, jak i wnętrza auta. Jakie czynności wchodzą w jego skład? Zapraszamy do lektury.

Auto detailing wewnątrz samochodu

Aby przywrócić fabryczny wygląd samochodu, studia auto detailingowe działają dwutorowo. Pierwszą grupą wykonywanych przez nie zadań jest detailing wnętrza, obejmujący mycie, regenerowanie oraz stosowanie długotrwale utrzymujących się zabezpieczeń w obrębie kokpitu. Do najistotniejszych procesów w tym zakresie należy czyszczenie tapicerki, pranie dywaników, mycie konsoli, przycisków, deski rozdzielczej oraz wszelkich pozostałych elementów obecnych w przestrzeni pasażerskiej czy bagażniku. Detailerzy koncentrują się przy tym na przywróceniu oryginalnego stanu nawet najmniejszych detali.

Detailing nadwozia

W skład zewnętrznych prac detailingowych wchodzi kompleksowe mycie i regeneracja powłoki lakierniczej oraz okien, a także kół i chromowanych elementów karoserii. Proces ten rozpoczyna się od ręcznego oczyszczenia poszycia pojazdu z wszelkiego znajdującego się na nim brudu. Następnie przechodzi się do korygowania wymytej powierzchni, poprzez wyciąganie wgnieceń, likwidację wżerów i ognisk rdzy oraz usuwanie rys z lakieru. Profesjonalnie przeprowadzona usługa detailingowa tego typu umożliwia pozbycie się przeszło 95% wszystkich niedoskonałości obecnych na karoserii.

Ostatnim z nieodzownych elementów zewnętrznego detailingu jest konserwacja. Usługę tę wykonuje się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest aplikacja na felgach oraz karoserii specjalistycznej powłoki ceramicznej, która zapewnia – na okres sięgający nawet do 5 lat – wydajną ochronę przed uszkodzeniami oryginalnego lakieru. Drugą natomiast jest car wrapping – folia ochronna na samochód umieszczana na poszczególnych częściach jego poszycia. Mimo, że car wrapping nie jest usługą stricte detailingową zapewnia doskonałe właściwości zabezpieczające, co sprawia, że oferuje go olbrzymia większość funkcjonujących na rynku salonów detailingowych.

W kwestii takiej jak auto detailing Poznań jest miastem szczególnie wartym odwiedzenia. Na jego terenie działają jedne z najstarszych polskich firm z branży (Cars Care Poznań), dzięki którym kompleksowa kosmetyka samochodowa cieszy się obecnie doskonałą reputacją i nieustannie rosnącą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *