Jakie zioła stosować na pasożyty

Wydawałoby się, że w obliczu powszechnego dostępu do czystej wody i środków higieny choroby pasożytnicze nie powinny stanowić już dla ludzi problemu. Poczucie to jest jednak złudne i istnieje duże prawdopodobieństwo, że część z nas spotka się w swoim życiu z tego typu problemem. Są one powszechniejsze, niż mogłoby się intuicyjnie wydawać. Mówi się, że blisko 80% polskiego społeczeństwa zmaga, lub w przeszłości zmagało się, z co najmniej jednym pasożytem. Nie można tej sytuacji lekceważyć. Posiadanie pasożytów w organizmie z pewnością nie należy do przyjemnych kwestii. Niestety głównym tego powodem nie jest towarzyszące temu poczucie zawstydzenia i dyskomfortu, a realne prawdopodobieństwo szkód, jakie ci mali intruzi mogą wyrządzić w naszym organizmie. Maksyma mówiąca, że lepiej zapobiegać niż leczyć jest w wielu przypadkach niezwykle trafna. Warto wiedzieć, jak się przed nimi zabezpieczyć, a także co zrobić, gdy mimo to będziemy mieć z nimi do czynienia.

Jak sama nazwa wskazuje, pasożyty czerpią siły z organizmu żywiciela. Spotkanie z pasożytem będzie skutkować przede wszystkich ogólnym osłabieniem, ponieważ pobierają one ważne dla nas substancje odżywcze, w efekcie czego narażają nas na poważne niedobory witamin i ważnych dla prawidłowego funkcjonowania minerałów. Co gorsza, zatruwają organizm produktami własnej przemiany materii. Brzmi to groźnie. Istnieje jednak sposób, by z tym zawalczyć i wygrać.

Dobrym sposobem będzie skorzystanie z dobrodziejstw natury. Zioła na pasożyty są ogólnodostępne w sklepach i aptekach. Oto kilka, które będą przydatne w kuracji odrobaczającej.

Piołun

Ta bardzo popularna roślina lecznicza może posłużyć w zwalczeniu wiele pasożytów wewnętrznych, do których należą między innymi glisty i owsiki. Swoje właściwości zawdzięcza substancji zwanej artemizyną, znanej ze swojego przeciwdziałania malarii. Należy stosować go z umiarem, bowiem w nadmiernych ilościach może być szkodliwy.

Tymianek

Ziele to w polskiej kuchni jest trochę zapomniane, warto jednak pamiętać o jego leczniczym zastosowaniu. Zwalczyć może takie pasożyty jak owsiki i wodogłówki. Działa też oczyszczająco na nasz organizm i wspomaga trawienie.

Koper włoski

Pomóc może także koper włoski. Poza zbawiennym wpływem na układ pokarmowy, napar z tej rośliny działa też przeciwbakteryjnie i przeciwpasożytniczo. Pomóc też może w starciu z takimi dolegliwościami jak chociażby świerzb czy wszawica.

Krwiściąg lekarski

Roślina ta słynie przede wszystkim ze swojej skuteczności zwalczaniu gronkowca złocistego, niebezpiecznej bakterii odpowiedzialnej za wiele różnego typu chorób i dolegliwości. Krwiściąg lekarski spożywać można w formie nalewki lub herbatki ziołowej w formie naparu.

Mimo zalecanego obecnie zaufania dla naturalnych metod, najrozsądniejszą drogą walki z pasożytami będzie wspomaganie ziół przy pomocy odpowiednich leków. Pomoże to nie tylko zwalczyć pasożyty, ale także zapobiec ich powrotowi w przyszłości. Warto także dbać o zdrową dietę i higienę. Zaleca się także uważne śledzenie swojego stanu zdrowia. Bo jak mówi przysłowie, w zdrowym ciele zdrowy duch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *