Małe kamery do samochodów – jaką wybrać?

Nowoczesne kamery samochodowe obok rejestrowania obrazu mogą pełnić także funkcję czujnika parkowania, GPS-a oraz alarmu. Do wyboru mamy wiele różnego rodzaju urządzeń, wśród nich znajdują się również małe kamery do samochodów. Dlaczego warto na nie postawić i jak wygląda oferta tego typu wideorejestratorów?

Dlaczego warto postawić na małe kamery samochodowe?

Do największych zalet, jakimi odznaczają się małe kamery do samochodów, zaliczyć należy to, że są one przede wszystkim niezwykle dyskretne. To z kolei przydaje się nie tylko wtedy, gdy chcemy, aby inni uczestnicy ruchu nie widzieli zamontowanego w samochodzie wideorejestratora, ale także wtedy, kiedy udajemy się w podróż do krajów, w których istnieje zakaz montowania kamer w samochodzie albo muszą one być one na tyle małe i zainstalowane w taki sposób, żeby nie zasłaniać pola widzenia kierowcy.

Małe kamery do samochodów idealnie sprawdzają się w powyższych sytuacjach. Ponadto są także doskonałym wyborem wtedy, kiedy chcemy, aby nasza kamera pełniła również funkcję alarmową np. w trybie parkingowym z możliwością transmisji online. W takim przypadku wprawienie samochodu w drganie powoduje załączenie się kamery i uruchomienie alarmu wibracyjnego.

Przy czym jest to świetny sposób nie tylko na ewentualnych złodziei, ale także przy parkingowych stłuczkach, kiedy sprawca ucieka. Nagranie całego zajścia może umożliwić identyfikację sprawcy i pociągnięcie go do odpowiedzialności za wyrządzone szkody.

Małe kamery do samochodów – na co postawić?

Wśród małych kamer do samochodów znajdziemy zarówno modele z wyposażeniem podstawowym, jak i urządzenia z wieloma ciekawymi funkcjami dodatkowymi. Co prawda, nawet w przypadku najtańszych małych kamer, które służą przede wszystkim do rejestrowania obrazu, możemy liczyć na uzyskanie nagrania przynajmniej w rozdzielczości Full HD, a nawet 4K.

Decydując się na tego typu urządzenia, warto jednak postawić na małe kamery do samochodów, które oferują nieco więcej przydatnych funkcji dodatkowych. Do ciekawych opcji należy z pewnością tryb parkingowy, w którym istnieje możliwość włączenia nagrywania po wykryciu ruchu.

Warto tutaj wspomnieć także o niezwykle dyskretnych wideorejestratorach, którymi są kamery samochodowe w lusterku wstecznym. Nie dość, że są to kamery, które naprawdę trudno dostrzec na pierwszy rzut oka, to na dodatek bardzo często są wyposażone w kamerę cofania. Oprócz tego, wśród małych kamer samochodowych na uwagę zasługują niewielkie kamerki o kształcie cylindrycznym, montowane do szyby obok lusterka wstecznego, które również są trudne do zauważenia.

Montaż małej kamery do samochodu

Z reguły kamery samochodowe montowane są do szyby samochodu za pomocą taśm montażowych 3M. Kamery zazwyczaj zasilane są poprzez wbudowane akumulatory lub podłączenie do gniazdka zapalniczki samochodowej albo bezpośrednio do instalacji elektrycznej samochodu.

W zależności od zestawu kable montażowe i adaptery mogą być dostępne w komplecie z kamerą lub trzeba je dokupić oddzielnie. Kamery w lusterku montowane są na fabryczne lusterko wsteczne. Z reguły do każdej kamery samochodowej dołączona jest szczegółowa instrukcja montażu, która pozwoli nam w szybki i prawidłowy sposób zamontować dany model kamery w naszym samochodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *