Sposoby na sprzedaż używanego samochodu

Sprzedaż używanego samochodu często nie należy do łatwych zadań, szczególnie jeśli chcemy na tym dobrze wyjść. Jest jednak kilka sposobów, które ułatwią ten proces i pozwolą cieszyć się z udanej transakcji. Przedstawiamy je w tym artykule.

Ogłoszenia internetowe

Ogłoszenia zamieszczane w internecie to najpopularniejsza forma sprzedaży używanego samochodu. Obecnie funkcjonuje przynajmniej kilka portali, na których można wystawić ogłoszenie z opisem i specyfikacją pojazdu. Mimo, że jest to najbardziej rozpowszechniona forma sprzedaży, nie zawsze jest efektywna. Często rozmowy i spotkania w celu oględzin z potencjalnymi kupującymi zajmują więcej czasu niż wstępnie planowano, przez co proces sprzedaży wydłuża się. Wadą tego rozwiązania są też koszty, które trzeba ponieść, aby ogłoszenie było widoczne lub było wyróżnione na tle pozostałych. Zaletą zaś jest swoboda wobec ceny wyjściowej samochodu. Wystawiając ogłoszenie sami decydujemy ile chcemy otrzymać za auto. Uważajmy jednak by nie przesadzić – wygórowana cena odstraszy niejednego zainteresowanego.

Skup używanych samochodów

Jeśli zależy Ci na szybkiej transakcji, nie wahaj zgłosić się do skupu samochodów, który znajduje się w okolicy. W większości przypadków pieniądze dostaniesz od ręki, dlatego jest to idealne rozwiązanie, jeśli czas odgrywa ważną rolę. Poza szybką realizacją sprzedaży, atutem tego rozwiązania jest również fakt, że skupy samochodów przyjmą nie tylko w pełni sprawne i zadbane auto (co często ma miejsce, gdy kupującymi są osoby prywatne), ale będą zainteresowani także lekko uszkodzonym pojazdem. Minusem zwykle jest ustalana cena, która najczęściej jest nieco niższa od tej rynkowej. Jednak musimy wziąć pod uwagę szybkość i bezproblemowość transakcji, ponieważ zazwyczaj jest to dobrą i wystarczającą rekompensatą. W wielu przypadkach zdecydowanie warto zgodzić się na proponowaną cenę w zamian za czas, który trzeba by było poświęcić aby dokonać sprzedaży na własną rękę. Jednym z miejsc, które cieszy się dobrą opinią jest skup aut w Pabianicach. Skup ten jest zainteresowany zakupem nie tylko samochodów osobowych, ale również ciężarowych czy motocykli. Warto umówić się na oględziny i wycenę, aby zdecydować się na najlepszą opcję dla siebie.

Giełda samochodowa

Ostatnią opcją, która pomoże zaoszczędzić czas jest wystawienie auta na giełdę samochodową, gdzie promocją i sprzedażą zajmują się jej pracownicy. Jest to niemal bezobsługowa metoda sprzedaży, ponieważ jedyne co należy zrobić to dostarczyć auto pod odpowiedni adres. Niestety jest to opcja mniej korzystna finansowo, ponieważ giełda pobiera prowizję za oferowaną usługę, a posiadacz auta nie może być w 100% pewny kiedy samochód się sprzeda, ani czy to w ogóle nastąpi. Giełda nie może dać tej gwarancji, jednak im auto jest atrakcyjniejsze dla potencjalnych kupujących, tym szanse są znacznie większe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *