W co zapakować paczkę?

W co zapakować paczkę?

Każda osoba nadająca przesyłkę powinna wiedzieć, w co zapakować paczkę. Jej odpowiednie przygotowanie do transportu to podstawa, musi zostać właściwie zabezpieczona przed samoczynnym otwarciem i uszkodzeniem. Najtańszym rozwiązaniem będzie wysyłanie paczek mających standardowe wymiary, co pozwoli uchronić się przed dodatkowymi kosztami i przyspieszy ich doręczenie.

Samo włożenie przedmiotów do kartonu może być jednak niewystarczające, szczególnie jeśli nie jest on idealnie dopasowany do zawartości. Nierzadko trzeba jeszcze zastosować wypełnienie, aby wszystko usztywnić i nie dopuścić do przemieszczania się rzeczy wewnątrz paczki.

Jak odpowiednio przygotować przesyłkę do wysyłki?

Obecnie najwygodniejszym i najbezpieczniejszym sposobem nadawania przesyłek jest wysłanie ich brokerem kurierskim, np. za pomocą tej strony https://allekurier.pl/. Można nawet zamówić go do domu, przewoźnik przyjedzie w ustalonym terminie pod wskazany adres i odbierze przygotowaną paczkę. Zanim jednak to nastąpi, trzeba zastanowić się nad tym, w co zapakować paczkę. Jest to bardzo ważne, bo ma wpływ na to, czy przesyłka będzie nadawała się do transportu i czy dotrze do nadawcy w nienaruszonym stanie.

Należy mieć na uwadze to, że przesyłka ma do pokonania sporo kilometrów, przechodzi przez wiele rąk. Jej zawartość musi zostać właściwie zabezpieczona, jeśli nie ma dojść do jej uszkodzenia. Zawsze istnieje ryzyko rzucenia paczką i jej upadnięcia. W pierwszej kolejności warto zapoznać się z regulaminem wewnętrznym wybranego przewoźnika. Należy również upewnić się, czy wysyłany przedmiot nie znajduje się na liście towarów wyłączonych z przewozu. Jeśli komuś zależy na jak najtańszej i bezproblemowej wysyłce paczki, to powinien zapakować wszystko do kartonowego pudełka w kształcie prostopadłościanu. Jeśli coś jest wartościowe lub delikatne, to powinno się to to zabezpieczyć przed włożeniem do kartonu.

W co zapakować paczkę?

Do pakowania paczki nie trzeba używać nowego kartonu, chociaż jest to wskazane. Używany też będzie dobry, ale musi być on dobrej jakości, nieuszkodzony. Zaleca się dopasować jak najlepiej wymiary pudełka do wielkości wysyłanego towaru. Im mniej pustych przestrzeni, tym lepiej. Jeśli jednak się pojawiają, to należy je wypełnić za pomocą pianki, foili bąbelkowej lub nawet starych gazet czy podartych kartonów. Wystrzegać należy się sytuacji, w której powierzchnia wysyłanych przedmiotów dotyka bezpośrednio ścian kartonu.

Produkty powinny zostać odizolowane od opakowania, w przeciwnym razie zwiększa się ryzyko uszkodzenia zawartości przesyłki. Ma to szczególne znaczenie w przypadku paczek, które będą miały do pokonania wiele kilometrów. Przesyłki zagraniczne powinny być zapakowane bardzo starannie, aby dotarły w całości do odbiorcy. Na koniec trzeba dokładnie zakleić opakowanie, aby nie dopuścić do jego samoczynnego otwarcia się podczas transportu. Niezbędna będzie dobrej jakości taśma z mocnym klejem. Musi być ona dosyć szeroka, aby dokładnie wszystko nią okleić (dotyczy to także kradzieży paczki). Nie zaleca się owijając kartonu folią stretch, bo przesyłka zostanie uznana za niestandardową, a to z kolei wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *