Jak powinno wyglądać poprawne polerowanie auta w warunkach domowych?

Polerowanie auta w warunkach domowych może wydawać się mało opłacalne. Jednak należy zwrócić uwagę na to, że jest to zabieg wykonywany cyklicznie, średnio co kilkanaście miesięcy. Ponadto inwestycja w jedną polerkę zwraca się, kiedy używamy jej do więcej niż jednej maszyny. Największymi inwestycjami w procesie ręcznego polerowania samochodu we własnym zakresie będą zatem: czas oraz cierpliwość. Osoby, które lubią zajmować się dopieszczaniem swojej maszyny, a mają przy tym przekonanie, że nikt nie zadba o nią lepiej niż oni sami osobiście, na pewno nie pożałują na takie zadanie ani wolnego weekendu, ani kilku dni urlopu. Zanim przystąpimy jednak do samodzielnego polerowania auta musimy je do tego przygotować. Także po jego wypolerowaniu – warto przestrzegać pewnych prostych zasad w celu uniknięcia przesadnie częstej konieczności powtarzania tej żmudnej czynności.

Polerka samochodu – przygotowanie

Auto przed rozpoczęciem polerowania musi zostać oczywiście dokładnie umyte. Najlepiej unikać przy tym różnego rodzaju szczotek oraz popularnych myjni szczotkowych. Drobinki błota lub piasku potrafią wyżłobić dodatkowe rysy, a te i inne drobne ubytki w warstwie lakieru polerowanie ma przecież zamaskować. Mycie auta przy użyciu popularnego urządzenia jakim jest myjka ciśnieniowa to dobry pomysł. Ponadto należy dokładnie wyczyścić najdrobniejsze zakamarki na powierzchni pojazdu. Kiedy już samochód na pierwszy rzut oka jest idealnie czysty następuje kolejna faza przygotowań, czyli tak zwane glinkowanie. Przy pomocy specjalnego preparatu na bazie glinki jesteśmy w stanie wydobyć nawet najmniejsze zanieczyszczenia z polerowanych później powierzchni. Wówczas najlepiej osłonić pojazd przed działaniem czynników atmosferycznych takich jak chociażby wiatr niosący ze sobą różne drobne zanieczyszczenia a także – po prostu przed deszczem. Nie wykonujmy zatem glinkowania na otwartej przestrzeni.

Polerowanie auta w domu

Teraz będzie można przystąpić do właściwego procesu polerowania. Na pewno potrzebna będzie w tym celu stosowna polerka do samochodu. Jej użytkowanie nie jest skomplikowane, jednak cały ten proces, jak już zostało wspomniane na początku, wymaga czasu, cierpliwości i skrupulatności. Domowe polerowanie auta jest jednak zabiegiem, jaki się po prostu opłaca, a ponadto – jeżeli przeprowadzimy go właściwie daje ogromną satysfakcję z jego samodzielnego wykonania. A zatem najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednią polerkę i zapoznać z instrukcją jej obsługi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *