Rodzinny SUV – czym kierować się przy wyborze?

Nie wątpliwie SUV-y to jedne z najchętniej kupowanych aut w Polsce. Największym uznaniem cieszą się wśród rodzin z dziećmi. Nic dziwnego, ponieważ zapewniają komfortową i bezpieczną jazdę w mieście, a także w podróżach. W związku z rosnącą popularnością na rynku pojawiło się dużo dostępnych modeli m.in.: SUV-y coupé, kompaktowe, czy crossovery. Jednakże SUV-y przeznaczone dla rodzin są bardziej wymagające. Sprawdź czym powinien charakteryzować się idealny SUV rodzinny. 

Poziom bezpieczeństwa – niezbędne systemy 

Na przestrzeni ostatnich lat technologia, która odpowiada za bezpieczeństwo bardzo się rozwinęła. Podstawowe systemy takie jak: ABS, ASR, ESP, czy poduszki powietrzne znajdziemy na wyposażeniu nawet w kilkunastoletnich samochodach. Jednak decydując się na zakup nowego i nowoczesnego SUV-a rodzinnego powinieneś uwzględnić dodatkowe systemy bezpieczeństwa, które przede wszystkim będą zapobiegać kolizji. Jest to w szczególności:

  • System ACC (adaptacyjny tempomat), 
  • System EBA (system wspomagający hamowanie awaryjne),
  • System TPMS (monitorowanie ciśnienia opon),
  • System ESC (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy).

Warto zwrócić uwagę na model Subaru Outback, który uzyskał najlepszy wynik testu EURO NCAP (organizacje ds. oceny bezpieczeństwa pojazdów) w ostatnich latach. Nowy Outback dysponuje systemem EyeSight (zapobiega kolizjom) oraz  zaawansowanym systemem ACC. Oprócz rozbudowanego pakietu bezpieczeństwa model Outback posiada ergonomiczne i komfortowe wnętrze. W dodatku oferuje przestronny bagażnik z pojemnością aż 561 l. Co jeszcze? Symetryczny napęd AWD i offroadowy tryb XMode na śnieg/brud oraz głęboki śnieg/błoto przyda się w każdych warunkach pogodowych. 

Jeśli rozważasz kupno SUV-a, który będzie odpowiedni do miasta, jak i w dalsze trasy (niekoniecznie po asfalcie), a przy tym bezpieczny i komfortowy to Subaru Outback będzie trafnym dla Ciebie wyborem. Ten model i wiele innych znajdziesz w sprawdzonym salonie Technotop  – dealer samochodowy w Lublinie, który oferuje zarówno auta nowe, jak i używane.

Zalety rodzinnego samochodu typu SUV

Ważnym aspektem podczas wyboru pierwszego SUV-a na auto rodzinne jest to, aby dysponował pojemnym wnętrzem. W końcu takim samochodem będziemy podróżować setki kilometrów z kompletem najbliższych pasażerów – więc musi być przestronnie i komfortowo. Zaletą SUV-ów jest to, że zapewniają wystarczającą ilość miejsca w całym wnętrzu. Pojemny bagażnik to także duża zaleta, jeśli wziąć pod uwagę rodzinne wycieczki – bezproblemowo zmieścimy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy dla całej rodziny. Wbrew pozorom, że SUV-y kojarzą nam się z potężnymi i masywnymi autami to ich spalanie jest wyjątkowo niskie. Na rynku bez najmniejszego problemu można znaleźć bardzo oszczędne SUV-y. Dealer samochodowy w Lublinie ma do zaoferowania także SUV-y z napędem hybrydowym, które okazują się najbardziej ekonomiczne np. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV.

Tak, więc SUV okazuje się być stworzonym pojazdem dla rodzin – nie tylko oferuje wygodne wyposażenie, ale co najważniejsze daje poczucie bezpieczeństwa. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ słyną z bardzo wytrzymałej konstrukcji, co zapewnia nam jego użytkowanie przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *