Na co zwracać uwagę przy wyborze dystrybutora części samochodowych?

Każdy, kto posiada samochód, prędzej czy później będzie musiał zmierzyć się z wymianą niektórych jego części. Z pomocą przychodzą wówczas rozmaici dystrybutorzy podzespołów, którzy zachęcą do skorzystania ze swoich usług. Którego z nich wybrać? Na co zwrócić uwagę? Co powinno nam pomóc w wyborze? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Doradztwo

Udając się do mechanika, liczymy na fachową poradę. Nie każdy kierowca musi znać się na mechanice i działaniu samochodu. Profesjonalny mechanik podpowie, które części uległy zużyciu i koniecznie trzeba je wymienić, a z którymi można jeszcze zaczekać. Tak samo jest z hurtownią samochodowych podzespołów. Nasi doradcy chętnie udzielą wszelkich potrzebnych wskazówek. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że przy braku doświadczenia kupowanie np. elementów zawieszenia to nie lada wyzwanie. Dlatego właśnie dokonując zakupów, warto poprosić o pomoc, której profesjonalny dystrybutor z przyjemnością udzieli. To w jego gestii leży dysponowanie przeszkoloną i doświadczoną załogą.

Jakość części

Warto sprawdzić, jakiej jakości są elementy oferowane przez daną hurtownię. Sprawdzone części firmowe i dobrej jakości zamienniki wyprodukowane przez renomowanych producentów to gwarancja bezpiecznej i długotrwałej eksploatacji. VanKing Celkar ma w swej ofercie części, które zapewnią płynną i bezproblemową jazdę. Oferujemy duży zakres części oryginalnych, zarówno nowych, jak i używanych. W drugim przypadku każdy z dostępnych u nas elementów został sprawdzony i zaświadczamy o jego stuprocentowej sprawności. Części używane trafiają do klientów spakowane w opakowanie foliowe lub tekturowe. Jakość towaru gwarantuje naklejka z kodem i hologramem. Kupując w ten sposób, stawiasz na pewniaki, które nie zawiodą Cię w trakcie jazdy.

Szeroki wybór

Dobrej jakości dystrybutor części samochodowych powinien zaproponować klientom zarówno nowe, jak i używane podzespoły. Jak wspomnieliśmy wyżej, „używki” mają prawo spisywać się doskonale przez wiele lat. Ostatnie słowo należy oczywiście do klienta, który może zadecydować, ile chce wydać na naprawę samochodu i jakiego rodzaju części woli kupić. Używane części będą oczywiście tańsze, a my zdajemy sobie sprawę, że nie brakuje przypadków, gdy to właśnie cena reanimacji danego układu odgrywa najważniejszą rolę.

A może kupić samemu?

Taka możliwość istnieje także w naszym sklepie! Są kierowcy, którzy wręcz preferują samodzielną kompletację niezbędnych elementów. Umożliwiamy taką opcję wszystkim, którzy czują się na siłach i wiedzą dokładnie czego poszukują. Przypominamy tylko by podczas dokonywania zakupów we własnym zakresie, należy mieć na uwadze wszelkie informacje zawarte w dowodzie rejestracyjnym. Oprócz takich oczywistości jak marka, model i rok produkcji są to: pojemność silnika, niekiedy rodzaj nadwozia i typ napędu.

Skorzystanie z tych informacji znacznie ułatwi znalezienia odpowiedniej części. Mamy wówczas pewność, że wybrana przez nas część będzie pasować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *