Jaki samochód na rodzinny wyjazd warto wypożyczyć?

Z racji tego, że koszty utrzymania własnego samochodu rosną z roku na rok, coraz więcej osób rezygnuje z posiadania auta. Są jednak sytuacje, kiedy okazuje się ono bardzo przydatne. Mowa tutaj między innymi o rodzinnych wyjazdach. Na szczęście wypożyczalnia samochodów to miejsce, w którym bez żadnego problemu można wynająć auto idealne na rodzinną wycieczkę. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu.

Jak duże powinno być auto na rodzinny wyjazd?

Auto, które ma sprawdzić się podczas rodzinnej wycieczki, zdecydowanie powinno posiadać nieco większe rozmiary. Przede wszystkim, najważniejsze jest dopasowanie jego gabarytów do ilości osób w rodzinie. Dobrze jest także zwrócić uwagę na bagażnik, który powinien być na tyle pojemny, by pomieścić wszystkie bagaże i potrzebne drobiazgi. Dlatego też ogromna liczba osób planujących rodzinny wyjazd zdecyduje się na wynajęcie SUV-a. Jest to auto, które umożliwia komfortową podróż nawet dużym rodzinom, a dodatkowo zapewnia mnóstwo miejsca do przechowywania. Dodatkowo, jest ono pewne i bezpieczne nawet w przypadku trudnych warunków na drodze. Wygoda auta ma ogromne znaczenie zwłaszcza jeśli chodzi o dłuższe trasy.

Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód dla rodziny?

Każdy, kto poszukuje odpowiedniego auta na rodzinny wyjazd, powinien zapoznać się z ofertami poszczególnych wypożyczalni samochodów. Osoby, które podróżują z dziećmi, muszą pamiętać o tym, że zobowiązane są do korzystania z fotelików samochodowych – dlatego przed podpisaniem umowy warto rozeznać się, czy wypożyczalnia samochodów posiada je w swojej ofercie. Na szczęście obecnie jest to standardem. Każde dziecko, które nie ma jeszcze 150 cm wzrostu, musi siedzieć w dopasowanym do jego wzrostu i wagi foteliku.

Niektóre wypożyczalnie oferują także swoim klientom możliwość montażu nawigacji GPS w wynajętym samochodzie. Jest to opcja szczególnie przydatna w przypadku długich wyjazdów, kiedy kierowca nie jest jeszcze zapoznany z trasą. Niektóre nawigacje mają także opcję informowania o przeprowadzanych na trasie remontach, objazdach czy też korkach – może to znacznie skrócić czas dojazdu na miejsce.

Rodziny, które zabierają ze sobą dużą ilość bagażu, mogą wypożyczyć auto, które będzie posiadało bagażnik dachowy. Może on przybierać formę stelażu lub też boksu, w którym można przechować różnego rodzaju przedmioty.

O czym nie wolno zapominać wypożyczając samochód?

Wypożyczając auto na rodzinny wyjazd koniecznie trzeba pamiętać o tym, by sprawdzić co wchodzi w zakres ubezpieczenia wynajętego samochodu. Każde wypożyczone auto posiada wykupione obowiązkowe ubezpieczenie OC. Dobrze jednak sprawdzić, czy posiada także dodatkową polisę, która pokrywa szkody powstałe z winy kierowcy.

Trzeba pamiętać też o tym, że niektóre wypożyczalnie samochodów narzucają swoim klientom limit kilometrów, jaki mogą pokonać wynajętym autem. Aby nie martwić się o pretensje z powodu jego przekroczenia, najlepszym rozwiązaniem jest podpisanie umowy bez limitu, zwłaszcza przy dłuższych trasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *