Czy warto serwisować auto w ASO?

Jeśli posiadamy nowe auto, to wiadomym jest, że w razie awarii pierwsze kroki poczynimy właśnie tam, aby nie utracić gwarancji producenta. W przypadku nieco starszych aut, decyzja ta nie jest już tak oczywista. Jednak czy warto decydować się na autoryzowaną stację obsługi, by wykonać tam naprawy?

Procedury naprawcze

To co niewątpliwie jest dużym atutem to konieczność stosowania się ASO do procedur naprawczych ustalonych przez producenta. Oznacza to określenie przebiegu konkretnej naprawy, ale także zastosowania odpowiednich do tego narzędzi i maszyn, jak również określonych części. Co ważne – są one jednakowe dla wszystkich ASO danej marki, więc jeśli uszkodzi nam się auto w trasie, to wpisując w nawigację lub wyszukiwarkę, np. kia serwis lublin – prawdopodobnie pierwszymi wynikami będzie autoryzowane stacje obsługi – i tam bezpiecznie będzie się udać, jeśli nie mamy zaprzyjaźnionego mechanika na miejscu.

W przypadku delikatnych napraw jest to szczególnie istotne, ponieważ zastosowanie metod nie do końca zgodnych z ich sztuką naprawy, może doprowadzić do uszkodzenia innych elementów lub nawet samego montowanego.

Specjalizacja w serwisie konkretnej marki lub marek

Dużą zaletą ASO konkretnych marek jest specjalizacja w naprawach aut danego producenta. Jest to bardzo duży atut, zwłaszcza w dobie znacznej cyfryzacji samochodów. Niekiedy do ich diagnozy potrzebne jest specjalistyczne oprogramowanie i urządzenia dekodujące błędy z komputera. Dodatkowo niektóre marki wykorzystują rozwiązania technologiczne, które do naprawy związanych z nimi usterkami, wymaga specjalistycznych procedur naprawczych.

Warto zaznaczyć, że czasami dostęp do oryginalnych części do starszych modeli bywa mocno utrudniony. Wtedy warto zwrócić się do ASO, ponieważ niekiedy to właśnie za ich pomocą, można zakupić części potencjalnie trudno lub niedostępne w normalnym obiegu.

Fachowe doradztwo

W ASO możesz także skorzystać z pomocy doświadczonych doradców, którzy pomagają dobrać zakres prac serwisowych, a także przedstawią ofertę dodatkowych usług, które mogą zainteresować właściciela pojazdu.

Historia serwisowa pojazdu

Niewątpliwie dużym atutem przy odsprzedaży auta jest wiarygodna historia serwisowa oraz realny przebieg auta. Niestety mimo prób zwalczania procederu tzw. “kręcenia liczników”, nadal można spotkać samochody z o wiele niższym przebiegiem, niż powinien być w rzeczywistości. Kupując auto nieprzerwanie serwisowane w ASO z wiarygodną książką serwisową, ryzyko trafienia na takie egzemplarz jest nikłe – zwłaszcza jeśli poszukujemy auta z polskiego salonu. Dodatkowo książka serwisowa pozwala dokładnie określić kiedy i jakie naprawy lub prace serwisowe były wykonywane w aucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *