Polscy kierowcy a ubezpieczenia samochodowe w UK

Ze względu na to, że miliony Polaków żyją obecnie zagranicą, znajduje się tam również wielu polskich kierowców. Istotnym problemem jest wciąż dla nich znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia samochodowego. Często trzeba poruszać się w ramach zupełnie innego systemu owych usług.

Wielu naszych obywateli żyje i pracuje np. na Wyspach Brytyjskich. W pewnym momencie było ich nawet około miliona. Obecnie ta liczba zmniejszyła się nieco, m.in. ze względu na Brexit, ale wciąż jest znaczna.
Ze względu na specyfikę transportu publicznego, i po prostu dla wygody, wielu z nich porusza się prywatnymi samochodami. Usługą o podstawowym dla nich znaczeniu jest więc ubezpieczenie auta w UK.

Kierowca w Wielkiej Brytanii może wykupić przede wszystkim wersję Third Party, czyli coś jak nasze OC, tj. usługę podstawową. Na przeciwnym biegunie znajduje się opcja Fully Comprehensive, odpowiadająca naszemu autocasco. Jest jeszcze opcja pośrednia, czyli Third Party Fire and Theft. To ubezpieczenie OC oraz od pożaru i od kradzieży.

Wielu głowi się, jak znaleźć najtańszą polisę samochodową w UK. W końcu koszt ubezpieczenia samochodowego na Wyspach Brytyjskich jest znaczący, raczej sporo wyższy niż w Polsce. Szczególnie dla kierowców mniej doświadczonych i bez historii w tym kraju. Powszechna jest wciąż wiara, że decydując się na najprostsze ubezpieczenie samochodowe w Wielkiej Brytanii (Third Party), oszczędza się pieniądze. Tymczasem bardzo często to nieprawda. Polisa tego typu bywa finansowo bardzo niekorzystna, zwłaszcza dla młodych kierowców. A to dlatego, że daje ona małą ochronę. Innymi słowy decydując się na taką usługę ubezpieczeniową, może być, że dostaniemy mniej za większe pieniądze.

Problemem dla polskich kierowców bywa wybór firmy, która nas ubezpieczy oraz wypełnienie aplikacji o polisę. Ten pierwszy problem rozwiązuje się często używając porównywarki ubezpieczeń samochodowych w UK. Takich narzędzi jest sporo na rynku i niekoniecznie te najbardziej znane są najlepsze. Tzn. nie chodzi o to, aby przekłamywały, ale bywa, że mniej znane narzędzia potrafią wyszukać niespotykane gdzie indziej oferty.

Aplikacje w dzisiejszych czasach wypełnia się przede wszystkim online. Tutaj pozostaje kwestia znajomości języka, choć coraz więcej Polaków z angielskim radzi sobie przynajmniej jako tako.
Zresztą już na etapie korzystania w porównywarki trzeba posiadać elementarną znajomość języka.

Jednak w formularzu znajduje się szereg pytań, które maja wpływ na wycenę, a na które można czasami udzielić różnych odpowiedzi… albo sobie jakoś pomóc. Ot, choćby dopisać innego kierowcę, z większym doświadczeniem. Albo pomyśleć o mieszkaniu w lepszej dzielnicy (podstawowy czynnik ceny), czy też zdecydować się na mniejszy samochód, itd. Co bardzo ważne – nie zapominać o zniżkach z innych firm. Wszystkie te czynniki bowiem – i jeszcze szereg innych – maja wpływ na cenę ubezpieczenia samochodowego w UK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *