Naprawa szyby samochodowej w serwisie

Jazda samochodem z uszkodzoną szybą przednią wiąże się z dużym ryzykiem całkowitego jej zniszczenia, a to może z kolei powodować zagrożenie dla zdrowia i życia kierowcy oraz pasażerów. A nawet jeśli nie dojdzie do tak fatalnej w skutkach sytuacji, już samo uszkodzenie tego elementu może w niebezpieczny sposób ograniczać widoczność na drodze.

W niektórych sytuacjach możliwa jest naprawa szyby, dzięki czemu nie trzeba wymieniać jej na nową. Z tym zamiarem najlepiej udać się do serwisu. Dlaczego? Więcej na ten temat dowiesz się z tego tekstu.

Kiedy naprawa szyby jest możliwa i jak przebiega?

Naprawa szyby samochodowej jest możliwa tylko wtedy, gdy uszkodzenie znajduje się z dala od brzegu i nie jest zbyt duże. Dopuszcza się naprawę uszkodzenia, które nie jest większe od monety pięciozłotowej. Chcąc dowiedzieć się, czy posiadana usterka jest możliwa do naprawy, najlepiej udać się do serwisu, w celu dokonania oceny stanu szyby.

Jeśli szyba kwalifikuje się do naprawy, czynność ta zostanie przeprowadzona. Specjalna technologia ART pozwala na jej naprawę praktycznie bez pozostawienia śladu. Tym sposobem można eliminować wszelkie odpryski. W profesjonalnych serwisach nie nawierca się szyby, co mogłoby powodować dodatkowe jej osłabienie. Przy naprawie posługują się wysokiej jakości żywicą polimerową przeznaczona do wypełniania odprysków. Gdy jest już utwardzona, jest przezroczysta i trwała.

W dobrych serwisach specjaliści posługują się wyłącznie unikalnymi narzędziami do naprawy szyb. Są to urządzenia przeznaczone do aplikacji żywicy pod ciśnieniem, szybko utwardzająca lampa ultrafioletowa, specjalne przyssawki czy środki do polerowania. W efekcie tego naprawa przebiega sprawnie, a uzyskany efekt jest w pełni satysfakcjonujący.

Ile kosztuje naprawa szyby samochodowej w serwisie?

Zdawać by się mogło, że ze względu na przebieg naprawy i jakość usługi, jej cena jest bardzo wysoka. Tymczasem niekoniecznie. Chcąc dowiedzieć się, ile kosztuje naprawa szyby samochodowej, warto zajrzeć tu:https://autoglass.pl/naprawa-szyby/. A jeszcze lepiej udać się do serwisu, przedstawić problem i zapytać o dokładny koszt usługi. Podsumowując – jeśli tylko naprawa szyby jest możliwa, warto skorzystać z tej usługi. To na pewno znacznie tańsza opcja niż wymiana szyby na nową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *