Jakim sprzętem dysponują profesjonalne skupy złomu?

Auta nie są wieczne. Ze względu na ich wiek, zaawansowaną korozję lub poważniejsze uszkodzenia (np. w wyniku stłuczek, wypadków) może być niezdatne do dalszego użytku. Taki samochód należy oddać do profesjonalnej stacji demontażu pojazdów, zaopatrzonej w odpowiedni sprzęt. Jakimi urządzeniami dysponują skupy złomu? Jak zbudowane są te miejsca?

Jak odbywa się kasacja pojazdu?

Złomowanie aut odbywa się w legalnej stacji demontażu pojazdów. Proces jest szybki i prosty: najpierw należy skontaktować się z odpowiednią firmą. Przy pierwszym kontakcie dawny właściciel podaje kilka informacji (głównie tego, w jakim stanie znajduje się uszkodzony pojazd). Następnie należy przyprowadzić (samodzielnie lub poprzez holowanie) pojazd, gdzie dokonane zostaną oględziny samochodu.

Kierowca musi skompletować potrzebne dokumenty (głównie dowód osobisty, rejestracyjny, tablice rejestracyjne). Następnie zostanie spisana umowa. Dawny właściciel odda samochód do złomowania, natomiast stacja demontażu pojazdów wyda zaświadczenie o kasacji, dzięki któremu można wyrejestrować auto w Wydziale Komunikacji. Pracownicy skupu wyliczą także kwotę za pojazd.

Profesjonalnym skupem złomu jest firma Skup Samochodów za Gotówkę, która specjalizuje się w złomowaniu aut i skupie metali, złomu stalowego, sprzętu RTV i AGD. Doświadczone przedsiębiorstwo zajmuje się demontażem, złomowaniem i kasacją różnych pojazdów.

Jak wyposażone są profesjonalne skupy złomu?

Stacja demontażu pojazdów dysponuje kilkoma podstawowymi elementami, m.in. miejscem obsługi klienta, systemem komputerowym, wagą, szczelną powierzchnią z systemem odprowadzania i oczyszczania wód opadowych, sorbentami, ogrodzeniem, przyrządem do unieważnienia tablic rejestracyjnych.

Ważne jest także dodatkowe wyposażenie, czyli wózek widłowy, laweta (do odbioru pojazdów od klienta), palety do przechowywania pojazdów w systemie piętrowym, spłaszczarka, paczkarka, urządzenia do rozdrabniania tworzyw sztucznych i demontażu opon, pojazdy i kontenery do transportu odpadów, urządzenia do załadunku odpadów, etykieciarka do znakowania części, dźwigniki do wymontowania silnika, urządzenia do cięcia metalu, przecinarki, klucze pneumatyczne.

Profesjonalne skupy złomu posiadają odpowiedni układ budynków. Muszą mieć halę demontażu z zapleczem socjalnym i biurem obsługi klienta. Przydadzą się zadaszone powierzchnie magazynowe, szczelne powierzchnie do magazynowania odebranych pojazdów i separatory (najlepiej dwa, z podwójnym zamkniętym obiegiem wód opadowych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *