Motocykle 125c – idealne dla początkujących?

Od zawsze marzyliście o jeździe na motocyklu? Wydawało się to marzeniem bądź to nieosiągalnym ze względu na koszty, bądź też z obawy, czy aby na pewno to coś właśnie dla Ciebie?

Jednak dopóki nie spróbujesz, nie przekonasz się. Wiele osób prowadzi auto, jednocześnie wahając się w tej kwestii co do jednośladu. Czy warto? Jeżeli masz już i tak prawo jazdy kategorii B warto spróbować przygody z motocyklem 125c. To oznaczenie modeli, na które nie trzeba robić dodatkowego, osobnego prawa jazdy na motocykl. Prawda, że to duże ułatwienie? Co więcej – koszt nowego motocykla wydaje się być często zniechęcający. Tymczasem modele 125c dostępne są już w kwotach od kilku tysięcy złotych wzwyż. Na początek wcale nie trzeba kupować tego najdroższego. Na przykład motocykle BAJAJ nie powinny nikogo zrujnować i świetnie nadają się na pierwszą przygodę z własnym motorem.

Nie wierzysz?

 

Motocykle dla kierowców samochodów osobowych naturalnie nie rozwijają aż takich prędkości, jak legendarne Harleye, jednak czyż w pierwszym okresie, kiedy dopiero oswajamy się z takim sprzętem i sprawdzamy się na nim potrzebny jest nam ten najszybszy? To pytanie retoryczne, ponieważ odpowiedź nasuwa się sama. Zanim poczujemy się na jednośladzie jak ryba w wodzie lepiej potrenować na przykład modelu motocykla 125cc. Motocykl, chociaż jest maszyną niewątpliwie fascynującą i posiadającą zagorzałych miłośników, którzy za nic w świecie nie wymieniliby go na inny pojazd, jest też maszyną niebezpieczną. Zanim przesiądziemy się na coś szybszego należy dobrze opanować jazdę najlepiej właśnie na takim podstawowym modelu. Statystyki są nieubłagalne, jednak większa liczba wypadków na motorach wynika często po prostu z brawury dosiadających ich młodych ludzi. Zwłaszcza, że na kupno motocykla decydują się także ci, dla których jest to pierwszy pojazd. Jednak nawet, jeżeli robisz akurat pierwsze w swoim życiu prawo jazdy i jest ono na motocykl – nie lekceważ modeli z cyklu 125c.

Motocykle sportowe 125 – kompromis dla niecierpliwych

 

Motocykl o symbolu 125 wcale nie musi być klasycznym i zupełnie „grzecznym” motocyklem miejskim. Wśród produktów chociażby wspomnianej już powyżej marki BAJAJ znajdziecie także sportowe modele. Ich kolorystyka jest na tyle zróżnicowana, że każdy dobierze coś dla siebie z czym czuje się dobrze. Od klasycznego czarnego, po biały lub niebieski. Jeżeli tylko posiadasz prawo jazdy na samochód a chcesz spróbować jazdy motorem – to śmiało sięgaj po 125c! Bo ile można odkładać marzenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *