Czy warto kupować akumulatory online?

Akumulator jest to szczególny i równocześnie niezbędny komponent wyposażenia każdego samochodu, motocyklu oraz każdego innego poruszającego się na kołach. Co więcej, jego sprzedaż podlega dodatkowym uregulowaniom handlowo- prawnym. Dotyczy to głównie kwestii bezpiecznego transportu akumulatora. Jednocześnie jest to jeden z niewielu produktów, który może powodować różne problemy w trakcie zakupu online. Pozostaje zadać sobie pytanie: czy lepiej jest kupić akumulator samochodowy w sklepie stacjonarnym, czy nie lepiej skorzystać z usług firmy mobilnej przy jego zakupie wraz przewozem do Klienta?

Akumulator samochodowy a transport do Odbiorcy końcowego

Niejednokrotnie możesz odnieść pozorne wrażenie, że zakup akcesoria zasilającego, jakim jest akumulator przez Internet niczym nie różnił się od zakupu innych towarów w tego typu sklepach. Jednak praktyce bywa nieco inaczej. Przecież nie jest on zwyczajnym produktem, nieodzownym samochodowym akcesorium jego wyposażenia. Ten rodzaj sprzedaży obwarowany jest konkretnymi wytycznymi dotyczącymi transportu, czy składowania (przechowywania) takich komponentów (części) motoryzacyjnych.
Zasady bezpieczeństwa przewożenia akumulatorów:
Po pierwsze: przewóz ogniw/ baterii samochodowych tradycyjną przesyłką kurierską jest niezgodne z prawem i naraża Cię jako odbiorcę oraz kuriera na niebezpieczeństwo, będące bezpośrednio powiązane: ze złym, czyli nieodpowiednim sposobem jego pakowania oraz przewożenia.
Po drugie: wszystkie akumulatory przed każdą podróżą muszą zostać przygotowane dość precyzyjnie i starannie do wysyłki oraz muszą one zostać należycie zabezpieczone w trakcie transportu. Wszystko to związane jest m.in. z realnym zagrożeniem wyciekiem elektrolitu z jego wnętrza. Zwłaszcza w czasie czynnościach związanych -z dojazdem w konkretne miejsca. Albowiem wystarczy tylko źle zapakowany i zabezpieczony przedmiot, w tym nierówności na drodze albo zły jej stan techniczny i problemy gotowe. Wszakże elektrolit jest szkodliwy dla zdrowia oraz środowiska naturalnego.


Po trzecie:
w celu minimalizacji ryzyka wycieku płynu elektrolitycznego, akumulatory jest zawsze transportowany w pozycji stojącej. Ponadto każdy sprzedający niezależnie od tego, czy jest to sklep stacjonarny, czy sklep online.

Pamiętaj!: zgodnie z aktualnym polskim i unijnym prawem, każdy sprzedawca ma nałożony na siebie obowiązek odbioru od Ciebie -zużytego akumulatora. Jeżeli sprzedawca nie oferuje takiej możliwości- usługi, oznacza to, że nie wywiązuje się on z przepisów związanych z obrotem zużytych ogniw samochodowych. Ponieważ: wyeksploatowany już akumulator samochodowy, będący nieoddany do recyklingu -stanowić poważne zagrożenia dla środowiska i zdrowia ludzkiego, szczególnie jego resztki- żrącego elektrolitu i ołowiu.

Dlaczego warto kupować w naszym sklepie online?

Nasz internetowy sklep będący zlokalizowany w stolicy województwa wielkopolskiego, jaką jest Poznań– spełnia wszelkie wymogi oraz normy bezpieczeństwa obowiązujące przy sprzedaży i transporcie akumulatora do naszych Klientów. Ponadto nasza firma oferuje swoim Klientom komfortowe udogodnienia w trakcie zakupów, tymi korzyściami m.in. są:
  • jako nieliczni oferujemy: atrakcyjne rabaty i upusty przy zakupie większej ilości sztuk akumulatorów i pozostałych oferowanych przez nas akcesoriów samochodowych;
  • zapewniamy naszym Klientom: bezproblemowy i profesjonalny odbiór, a także przewóz zużytego akumulatora samochodowego do legalnego punktu recyklingu, wpisanego w rejestrze -spółek i firm zajmujących się takiego typu usługami;
  • nasz sklep poznań-akumulatory.pl zlokalizowany w miejscowości Poznań: prowadzi mobilną sprzedaż akumulatorów, a także zapewnia bezpłatny transport, z dojazdem do Klienta pod wskazany wcześniej adres;
  • jako sklep online: uczciwie i rzetelnie prowadzimy wsparcie/ doradztwo w zakresie: zakupu odpowiedniego typu akumulatora do konkretnego typu oraz marki pojazdu;
  • prowadzimy również: sprzedaż detaliczną, hurtową oraz ratalną (sprzedaż na raty);
  • oferujemy również Tobie: atrakcyjne i nie zawyżone ceny, w tym negocjacje cenowe przy zakupie wielu sztuk produktów z bogatego naszego asortymentu sklepowego.

Jak nie trudno tego- nie zauważyć: wszystkie sklepy (w tym także nasz sklep) online, jak i tradycyjne (stacjonarne) obowiązują je dokładnie takie same, wręcz identyczne wyśrubowane warunki oraz normy sprzedaży, transportu i recyklingu wykorzystanych akumulatorów samochodowych.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu i dokonywania zakupów przez online w naszym sklepie.

Kupuj akumulatory w Akustrefa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *