Jakie możliwości daje monitoring pojazdów ciężarowych z GeoNAVI?

Branża transportowa coraz chętniej korzysta z nowych technologii, które pomagają usprawniać realizację zadań i pracować efektywniej. Jednym z popularnych rozwiązań jest monitoring ciężarówek za pomocą technologii GPS – taki jak GeoNAVI. System zapewnia dostęp do wielu przydatnych funkcji. Dowiedz się, jakie dokładnie możliwości daje monitoring pojazdów ciężarowych z GeoNAVI.

Monitoring pojazdów ciężarowych – precyzyjna kontrola tras i pracowników

Podstawową funkcją monitoringu GPS dla samochodów ciężarowych takiego jak GeoNAVI jest precyzyjna kontrola przebywanych tras. System monitoruje „na żywo” lokalizację pojazdu. Ponadto zachowuje wszystkie dane na określony czas, umożliwiając ich przeglądanie czy też eksportowanie w postaci raportów lub zestawień. Dzięki temu można łatwo sprawdzić nie tylko, gdzie aktualnie znajduje się pojazd, ale również gdzie był wybranego dnia o określonej godzinie. Ułatwia to m.in. rozwiązywanie sporów i zabezpiecza zarówno przewoźnika, jak i pracownika na wypadek bezpodstawnych roszczeń (np. o opóźnienie transportu).

Ponadto monitoring samochodów ciężarowych ułatwia również nadzorowanie kierowców. Pomaga rejestrować czas pracy i dokładnie go kontrolować, aby unikać przekraczania ustalonych prawnie limitów. Dzięki GeoNAVI możliwe jest także zdalne sczytywanie danych z tachografów i kart kierowcy, co niesamowicie ułatwia przeprowadzanie formalnych procedur związanych z kontrolą czasu pracy kierowców.

Monitoring ciężarówek – wygodne rozliczanie przejazdów e-TOLL i SENT

Kolejną ważną funkcją jest możliwość wygodnego rozliczania przejazdów w systemach bazujących na danych geolokalizacyjnych. Mając GeoNAVI, można swobodnie poruszać się po płatnych odcinkach dróg bez konieczności stosowania specjalnej aplikacji e-TOLL czy też innych urządzeń umożliwiających rozliczanie przejazdów.

Podobnie jest z przewozem tzw. towarów wrażliwych, który musi być monitorowany za pomocą SENT. GeoNAVI przekaże dane geolokalizacyjne bezpośrednio do systemu, ułatwiając Ci postępowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Monitoring ciężarówek – przejazdy e-TOLL i SENT

Dzięki GeoNAVI monitorowanie przejazdów e-TOLL czy SENT przestaje być problemem. Wszystkie dane są przesyłane do tych systemów automatycznie i w niezawodny sposób.

Monitoring samochodów ciężarowych – optymalizacja i oszczędności

Odpowiednio wykorzystany monitoring samochodów ciężarowych pomoże też optymalizować działania i uzyskiwać oszczędności związane z prowadzeniem firmy. Dokładne dane na temat pojazdów i ich ruchów ułatwiają zarządzanie zadaniami i skuteczniejsze organizowanie pracy. Funkcje takie jak kontrola stylu jazdy czy monitorowanie tankowań umożliwiają też uzyskanie pokaźnych oszczędności na paliwie. GPS dla samochodów ciężarowych pomaga bowiem wskazać, którzy kierowcy wymagają przeszkolenia z zasad ecodrivingu. Ich wdrożenie może obniżyć koszty paliwa nawet o kilkadziesiąt procent!

GPS dla samochodów ciężarowych – inwestycja, która się opłaca

Dzięki systemom takim jak GeoNAVI kontrola nad pojazdami i komunikacja z kierowcami są znacznie łatwiejsze, podobnie jak realizowanie transportu zgodnie z literą prawa. GPS dla samochodów ciężarowych pomaga tym samym uniknąć wielu błędów i optymalizować pracę całej firmy transportowej. Koszty jego montażu i użytkowania są znikome, a korzyści mogą być ogromne. Dlatego z całą pewnością jest to inwestycja, którą warto się zainteresować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *