Opel Insignia – samochód nowy czy używany?

Zanim kupimy samochód, zastanawiamy się, czy lepszym rozwiązaniem będzie nowy model prosto z salonu, czy ten z drugiej ręki. Decyzja w dużej mierze zależy od zasobności naszego portfela. Wiadomo, że samochody szybko tracą na wartości, dlatego często zamiast nowego egzemplarza, w naszym garażu staje 2-letni Opel Salon autoryzowanego dealera zazwyczaj oferuje zarówno przechodzone samochody, jak i te prosto od producenta, można więc porównać je wizualnie czy przeprowadzić jazdę próbną.

Samochody w Polsce – jak to wygląda obecnie?

Statystyki pokazują, że statystyczny Polak wymienia samochód średnio co 3,5 roku. To nawet częściej niż w Niemczech, gdzie auta wymienia się co 2,5 roku. Oczywiście wpływ na to ma wiele czynników. Kupujemy zazwyczaj samochody używane, starsze i tańsze niż nasi zagraniczni sąsiedzi. Zmiana więc jest częściej potrzebna. Warto jednak dodać, że każdego roku odsetek samochodów nowych się zwiększa. Co rok rejestruje się około 10% więcej samochodów nowych niż w roku ubiegłym. Dzieje się tak dlatego, że standard życia w Polsce rośnie, rosną nasze oczekiwania i potrzeby. Łatwiej niż kiedyś znaleźć dobrze płatną pracę i znacznie prościej dostać kredyt. W nowe samochody inwestują także firmy.

Nowy czy używany – które rozwiązanie lepsze?

Trudno określić, czy lepiej kupić samochód nowy, czy używany. Wszystko to zależy od dostępnych środków finansowych, naszych oczekiwań czy potrzeb, a także zdolności do kompromisów. Dokonując wyboru, warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów.

  • Pochodzenie i historia auta – kupując nowy samochód z salonu, nie musimy się o nic martwić. Dostajemy egzemplarz od producenta. Samochody używane mogą mieć różną historię, a ich pochodzenie nie jest oczywiste.
  • Koszty eksploatacji – nowy samochód pojeździ kilka długich lat, zanim zacznie się psuć. Kupując używany, zwłaszcza ze stosunkowo dużym przebiegiem musimy być przygotowani na ewentualne koszty związane z naprawą.
  • Finansowanie – nowy samochodów jest łatwiej sfinansować, a oferta jest bardzo często atrakcyjna. Na używany najczęściej będziemy zmuszeni wziąć wysokooprocentowaną pożyczkę.
  • Technologia – stare samochody nie są tak rozwinięte technologicznie. Nie posiadają różnych systemów i opcji podnoszących bezpieczeństwo czy komfort jazdy.
  • Cena – samochody używane są znacznie tańsze od tych nowych. Można kupić 2-letnie auto 30-40% taniej.
  • Kompromis – nowy samochód możemy dowolnie skonfigurować. Decydując się na samochód używany, musimy dostosować się do tego, co jest dostępne.

Opel salon autoryzowany samochodów używanych czy niezależny komis samochodowy?

Jeśli zdecydowaliśmy się na samochód używany, warto postawić na sprawdzonych dostawców. W większości większych miast znajduje się Opel salon autoryzowany, który oferuje zarówno samochody nowe, jak i używane. Kupując auto w takim miejscu, otrzymujemy gwarancję, że samochód jest w dobrym stanie. W komisach również można trafić na dobry egzemplarz, ale ryzyko jest duże.

W darmowym serwisie ogłoszeń motoryzacyjnych turbobryka.pl możemy znaleźć oferty aut zarówno z polskich salonów jak i komisów samochodowych. Serwis oferuje m.in. możliwość znalezienia kilku różnych marek i modeli aut w jednym wyniku wyszukiwania. A w przypadku chęci dodawania ogłoszeń przez komisy lub Autoryzowanych Dealerów wystarczy zarejestrować bezpłatne konto i wystawiać ogłoszenia bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *