Pasta polerska – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Pasta polerska jest środkiem o szerokim zastosowaniu – sprawdzi się zarówno do usuwania rys z lakieru, jak i do jego odświeżenia i pogłębienia koloru. Jak jej używać, by być zadowolonym z efektów? Jak ją dobrać do potrzeb naszego samochodu?

  1. Pasta polerska – w jakim celu się jej używa?
  2. Jak prawidłowo używać pasty polerskiej?
  3. Jak często korzystać z pasty polerskiej?

W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Pasta polerska – w jakim celu się jej używa?

Zarysowanie samochodu to dość powszechne zjawisko. Niewielkie rysy powstają w trakcie codziennego korzystania z auta. Mogą pojawić się, chociażby podczas otwierania lub zamykania samochodu, zaś nadkola mogą zostać zarysowane nawet wtedy, gdy staramy się jeździć w sposób ostrożny. Za wszystko odpowiadają ziarenka piasku, które odpryskują się od asfaltu.

Jeżeli chcemy pozbyć się drobnych rys i zadrapań, nie musimy koniecznie korzystać z usług lakiernika. Z powodzeniem możemy sami podjąć się tego zadania – i to znacznie niższym kosztem. Wystarczy dokonać zakupu pasty polerskiej, najlepiej ze sprawdzonego sklepu, takiego jak, np. Clinic4Car.

W jej składzie znajdziemy zazwyczaj wosk ochronny, delikatne mleczko oraz pigment barwiący. Oznacza to, że za jej sprawą możemy także pogłębić barwę naszej karoserii oraz stworzyć barierę ochronną przed ponownymi uszkodzeniami.

Jak prawidłowo używać pasty polerskiej?

Przed rozpoczęciem polerowania samochodu, musimy dokładnie oczyścić karoserie z wszelkich zabrudzeń. Następny etap polega na jej odtłuszczeniu, najlepiej przy pomocy myjki wysokociśnieniowej oraz detergentu. Lakier powinien zostać wytarty do sucha lub też pozostawiony do całkowitego wyschnięcia. Dopiero wtedy możemy przystąpić do naszego głównego zadania.

Pasta polerska powinna być rozprowadzona w niewielkich ilościach za pomocą kolistych ruchów, w taki sposób, by pokryć całą powierzchnię. Podczas aplikacji dobrze sprawdzi się wilgotna ściereczka. Od razu po zaschnięciu pasty należy ją wypolerować, gdyż w ten sposób lakier nabierze właściwego połysku, a kolor karoserii zostanie pięknie pogłębiony.

Jak często korzystać z pasty polerskiej?

Przyjmuje się, że pasta polerska najczęściej powinna być stosowana między drugim a szóstym rokiem eksploatacji naszego auta. Jest to oczywiście kwestia umowna i najczęściej sięgamy po nią dopiero wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba. W niektórych sytuacjach konieczność jej zastosowania może zajść znacznie szybciej, np. z powodu porysowania auta podczas otwierania drzwi sąsiedniego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *