Jakie auto zapewnia ekonomiczną jazdę w mieście i bezpieczny wyjazd w teren?

Samochody zapewniające ekonomiczną jazdę po miejskich ulicach, a jednocześnie nadające się na wycieczkę w teren zyskały ostatnio sporą popularność. Praktycznie wszystkie koncerny produkujące samochody, chcą mieć taki model w swojej ofercie, dlatego jest w czym wybierać. Z jednej strony dla klientów to bardzo dobra wiadomość, ponieważ mogą zakupić auto zgodnie ze swoimi preferencjami, z drugiej jednak wiadomo, że im większy wybór, tym częściej nie wiadomo, co będzie najlepsze. A zatem, na jakie samochody warto zwrócić uwagę poszukując auta do miasta i w teren? 

Auto do miasta i w teren – co w nim wyjątkowego? 

Przez bardzo długi czas auta przeznaczone do jazdy w terenie kojarzyły się z ciężkimi i wielkimi pojazdami, którymi ciężko się manewruje i porusza po miejskiej dżungli. Producenci samochodów wyszli naprzeciw potrzebom klientów tworząc crossovery i suvy świetnie radzące sobie również w mieście i na autostradzie. Auta służące do jazdy w teren powinny być wyposażone w odpowiednią konstrukcję, która zapewni bezpieczne podróżowanie po nierównym podłożach, a jednocześnie taką, która nie bazuje na zbyt twardym zawieszeniu, bo gorszy komfort jazdy w mieście będzie mocno odczuwalny dla użytkowników. Ponadto, auta do miasta i w teren powinny być dobrze wyposażone, ponieważ w zależności od terenu, samochód potrzebuje innych funkcji. 

Sprawdź ofertę Mitsubishi w Lublinie 

Jeżeli szukasz fajnego, miejskiego auta, który jednocześnie dobrze radzi sobie w terenie i na autostradzie to mamy dla Ciebie świetną propozycję – Mitsubishi Eclipse Cross. Popularność Mitsubishi w Lublinie zaskakuje, bowiem mamy tu wielu zwolenników wspaniałego Mitsubishi Outlandera oraz Space Stara. Cross jako stosunkowo nowy model na polskim rynku skutecznie podbija serca fanów motoryzacji, zwłaszcza odkąd jego wygląd został odświeżony. Początkowo tył samochodu zniechęcał wielu potencjalnych klientów ze względu na nietypowy projekt i mało funkcjonalną tylną szybę, ale odświeżony Eclipse Cross prezentuje się naprawdę świetnie. 

Eclipse Cross to jednak nie jedyne auto Mitsubishi, na które warto zwrócić uwagę, bo wyposażeniem i możliwościami terenowymi mocno imponuje także Mitsubishi L200. System super select 4WD pozwala na jazdę z napędem na cztery koła po najróżniejszych typach powierzchni. Auto dodatkowo wyposażone jest w układ stabilizacji toru jazdy oraz kontroli trakcji, a także przydatny na autostradzie tempomat. W ramach ciekawostki zdradzimy wam, że to właśnie takim samochodem nasz mistrzowski skoczek Adam Małysz pokonywał  nawet najtrudniejsze trasy w rajdach terenowych. 

Oferty innych producentów 

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy musi być fanem samochodów produkowanych przez koncern Mitsubishi. Jeżeli wygląd lub wyposażenie Eclipse Cross oraz Mitsubishi L200 nie przemawiają do Ciebie, to warto zwrócić uwagę na ofertę Nissana szczycącego się produkcją modeli Navara i Qashqai. Zainteresować Cię może również Suzuki Grand Vitara lub Jimny oraz Ford Ranger.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *