Na czym polega spedycja międzynarodowa?

Spedycja jest branżą transportową, która szczególnie w Polsce rozwija się od kilkunastu lat. To dzięki niej możemy zaopatrywać się w towar z zagranicy, dostarczać towary do klientów, a także eksportować produkty do innych krajów. Spedycja międzynarodowa to głównie transport drogowy.

Co to jest spedycja międzynarodowa?

Spedycja międzynarodowa to proces przeprowadzenia docelowej przesyłki towarów poza granicę państwa. W zależności od specyfiki firmy i na jakim obszarze się skupia, przeważnie jest to transport międzynarodowy i w przypadku Wspólnoty Europejskiej zagraniczny.

Postarajmy się wytłumaczyć, na czym ta dziedzina się opiera. Przede wszystkim musimy rozróżnić dwa rodzaje spedycji – krajową i międzynarodową. Krajowa spedycja dotyczy przewozu ładunku od miejsca pochodzenia do miejsca docelowego oraz wykonywania pakietów kurierskich.

Spedycja to planowanie, zaopatrywanie i organizacja przewozu

Jak każda gałąź danego zawodu również i spedycja ma swoje zalety i wady. Zdecydowanie praca spedytora posiada wiele walorów z możliwością ciągłego rozwoju.

Spedycja to branża dzięki której otrzymasz:

– stanowisko związane z logistyką;

– możliwość wyjazdów zagranicznych;

– atrakcyjne wynagrodzenie;

– współpracę z uznanymi firmami;

Spedycja międzynarodowa to transport towarów w obrębie kraju lub poza jego granicami. Jest to usługa, której celem jest dostarczenie podmiotowych przesyłek do ustalonego miejsca w terminie oraz w odpowiedniej jakości. Spedytorzy są odpowiedzialni za całokształt przebiegu operacji, a także za ubezpieczenie terenu transportu.

Spedycja krajowa obejmuje transport towarów wewnątrz granic kraju. Prace spedycyjne dotyczące zagranicznych przewozów są czasem łączone z usługami logistycznymi (np. kontrola stanów magazynowych).

Rozpocznij swoją karierę w firmie transportowej

Pl-Transglob zawsze szuka najlepszych i najzdolniejszych ludzi do zespołu. Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do firmy, prześlij swoje CV i list motywacyjny na e-mail.

Nasi pracownicy potrafią wykazać się następującymi umiejętnościami:

– silna znajomość międzynarodowych przepisów i procedur spedycyjnych

– doświadczenie spedycyjne i logistyczne

– doskonałe umiejętności w zakresie obsługi klienta

– znajomość procesów spedycyjnych w Europie

– bardzo dobry kontakt z klientem polskim i zagranicznym

– podejmowanie szybkich, a zarazem trafnych decyzji

Dział spedycji jest odpowiedzialny za transport towarów i materiałów. Ich zadaniem jest upewnienie się, że każdy towar na samochodzie jest wysyłany i dostarczany w sposób, który spełnia potrzeby klienta.

Istnieje wiele różnych rodzajów działów wysyłki w zależności od firmy lub branży, w której się pracuje. Na przykład, istnieją krajowe działy spedycyjne, które zajmują się przemieszczaniem towarów w obrębie kraju, oraz międzynarodowe działy spedycyjne, które obsługują przedmioty, które muszą być transportowane przez granice kraju.

Większość firm posiada własny zespół logistyczny, który zarządza ich potrzebami transportowymi, ale mniejsze firmy często zlecają tę odpowiedzialność zewnętrznym dostawcom usług logistycznych, którzy specjalizują się w tym obszarze działalności.

Dział spedycji międzynarodowej firmy Pl-Transglob zapewnia niezawodne usługi spedycji międzynarodowej. Zespół posiada szerokie doświadczenie w zakresie globalnych barier handlowych, takich jak przepisy importowe/eksportowe i taryfy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *